המסע המרתק שלי עם יוסי זכותא לירח ומה שבינו לבינינו

התאריך 20/7/1969 ניל ארמסטרונג נוחת על אדמת הירח, המקום הבטוח ביותר ביקום מהקורונה, ואומר בשידור ישיר לעולם כולו את המשפט הנצחי הבא "זהו צעד קטן לאדם צעד ענק לאנושות" וכל העולם התפעל מההישג הגדול ביותר של האנושות עד עצם היום הזה.

03.04.2020 מאת: רחל אבידר
המסע המרתק שלי עם יוסי זכותא לירח ומה שבינו לבינינו

 

כולנו ראינו, שמענו, קראנו, וצפינו בתוכניות טלויזיה, על הטיסה לירח... ובכל זאת, רבים נדהמים לשמוע, ולגלות דברים חדשים בהרצאה מרתקת על  הסיפור האמיתי  שמאחורי הסיפור על טיסות האסטרונאוטים לירח.

הדרמות, המתחים, האסונות, רגעים מסמרי שיער במהלך הטיסה, הכשלונות, ההצלחות, ורגעים אנושיים מרגשים עד דמעות ובלתי נשכחים של האסטרונאוטים וצוות אנשי חדר הבקרה ביוסטון.

רבים מופתעים לגלות על ההבדל העצום בין טיסה לירח ובין הטיסה של אילן רמון ז"ל לחלל.

מה בדיוק קרה במהלך הטיסה של אילן רמון ז"ל, מדוע דווקא טיסה זו הסתיימה באסון כל כך כבד, והאם ניתן היה לנסות להציל את צוות טיסה STS-107.

זו בדיוק ההרצאה שתצאו ממנה בתחושה "היינו שם" תרגישו כאילו יצאתם לטיול בחלל עם מרצה בעל נסיון בן 16 שנים שמעביר את ההרצאה בצורה קולחת, זורמת, דרמטית, מותחת, מרגשת, ולעיתים דיי משעשעת ומצחיקה, ובלווי דגמים גדולים של חלליות, אסטרונאוטים, נחתת הירח, ורכב הירח. ובלווי מצגת נדירה .

יוסי זכותא ( בן 55, גרוש + 2)  תושב קריית אונו, נולד וגדל בתל אביב על ברכי מורשת אבות וחלם גדולות ונצורות, הוא חיבר את אהבתו למולדת ואהבתו לטייסת חיל האוויר בה שירת, והפך את שניהם לקרדום לחפור בו בהצלחה, חדוות עשיה, ומחקר יום יומי.

יוסי הינו איש ידע מבריק אשר בכשרון רב, בחן, ובהומור מספר את סיפור המסע אל הירח והטיסות לחלל. המאזינים נשבים בקסם ההרצאה שמעוררת השראה, מרחיבת אופקים, ומלמדת אותנו רבות על מנהיגות, מצויינות, שאפתנות, תעוזה, ויציאה ממשברים.

במשפט אחד, "חוויה בלתי נשכחת"

יוסי זכותא: "נושא הטיסות לירח לכאורה מוכר לכולם, ורבים הם המקרים שאני מגיע להרצאה, ושואלים אותי תוך כדי התארגנות, מה נושא ההרצאה?, וכשאני משיב "על הטיסה לירח" לא פעם אני שומע "מה אתה כבר יכול לחדש לי בנושא הזה". כמובן שאיני משיב על כך, אך מחייך חיוך קל, שאומר...ניפגש בסוף ההרצאה.

ואכן כך קרה לי באחת מההרצאות המדהימות שהיו לי בפני למעלה מ-450 מהנדסים וטכנאים של התעשיה האווירית. אפילו אני חשבתי לעצמי, "מדוע הסכמתי להופיע כאן", "אין לי מה לחדש להם", "בוודאות הם מכירים כל משפט שאגיד כאן".

"הופתעתי לחלוטין כשבתום ההרצאה ניגשו אליי כל כך הרבה אנשים שחזרו על המשפט..."חידשת לנו כל כך הרבה, ומה שכבר ידענו, הגשת לנו בצורה כל כך מרתקת ומוחשית, שזו הייתה עבורנו חוויה , לא הרצאה". עבורי אלו הרגעים הכי מתוקים בהופעותיי  ברחבי הארץ".

ניתן לפנות ליוסי בטלפון:  050-5310036  או במייל:  nasayosiz@gmail.co

 

הכותבת רחל אבידר אבודרהם שדרנית ומשווקת תוכניות ברדיו טלוויזיה לב העיר ארצי עולמי, עיתונאית במערכת פורטל הכרמל והצפון לקידום עסקים  קטנים וגדולים  0527976220

 

תגובות

1. יובל קרן לפני 2 חודשים
כתבה מהממת

מומלצים