המשטרה נגד הפשיעה בראמה

שוטרים בשילוב זרועות האכיפה השונים, פעלו כנגד מגרש מתכות וגרוטאות, שחלש על מספר דונמים בתוך מטע זיתים, וקיים נגדו צו הריסה שיפוטי מטעם הועדה לתכנון ובניה, השטח היווה מפגע תברואתי חמור בכפר ראמה.

12.03.2019 מאת: פורטל הכרמל
המשטרה נגד הפשיעה בראמה

 

משטרת ישראל פועלת לשמירת הסדר הציבורי ושיפור איכות החיים והסביבה של האזרחים והתושבים.

הפעילות נערכה בהובלת משטרת ישראל יחד עם מתפ"א, חבלן וכלבני משטרה בשילוב זרועות האכיפה השונים: המשטרה הירוקה והמשרד לאיכות הסביבה, מס הכנסה, חברת חשמל, תאגיד המים, והיחידה לאכיפת דיני תכנון ובניה של משרד האוצר.
 
במסגרת הערכות מוקדמת עלה כי, במקום נמצאים מספר כלבי תקיפה מסוכנים ועל כן הוחלט לצרף לפעילות צוות מטעם השירות הווטרינרי האזורי של אשכול הגליל המזרחי.

בשעות בוקר פשטו הכוחות על מגרש מתכות וגרוטאות בכפר ראמה שחולש על שטח גדול בן מספר דונמים, פוגע בנוף האזורי, מזהם את הקרקע ומי תהום  ומהווה מטרד ציבורי.

המקום גם פועל ללא היתרים ורישיון כחוק, נמצא בשטח חקלאי וקיים נגדו צו הריסה שיפוטי מטעם הועדה לתכנון ובניה.

מיד בתחילת הפעילות, הצוות מטעם השירות הוטרינרי שכלל גם רופא וטרינרי הבחינו במתחם בשלושה כלבי תקיפה (שניים מתוכם מוגדרים ככלבים מסוכנים מסוג פיטבול ועוד רועה בלגי) שהוחזקו בתנאים קשים וירודים בניגוד לחוק ללא חיסון וללא רישיון. הכלבים נוטרלו ע"י הצוות, הוחרמו והועברו למתקן מוגן והבעלים הוזמנו לחקירה.

בעלי  העסק עוכבו לחקירה בגין ניהול עסק ללא רישיון  ובהמשך חומר החקירה יועבר לתובעת הרישוי מטעם המשטרה אשר תשקול להגיש כתב אישום ובקשה לצו סגירה שיפוטי.

בנוסף, המשטרה הירוקה הטילה על הבעלים קנס כספי בסך של 3,000 ₪ בגין השלכת שמנים משומשים וחלקי חילוף בשטח פתוח ברשות הרבים.

הבעלים של העסק נחקרו ע"י נציגים מטעם היחידה ארצית לאכיפת דיני תכנון ובניה, בגין שימוש לא חוקי בשטח חקלאי והפרת צו איסור שיפוטי והם קיבלו אזהרה לקראת נקיטת הליכים מנהלים בסכום של 600,000 ₪ באם המתחם לא יפונה.

משטרת ישראל בשילוב משרדי הממשלה השונים תמשיך במאבקה כנגד פעילות בלתי חוקית, תוך זלזול בשלטון החוק אשר פעמים רבות משמש גם מקום מפגש לעבריינים ומהווים כר לפעילות עבריינית. משטרת ישראל תגיע לכל מקום בשיתוף גורמי האכיפה האזרחיים השונים על מנת להבטיח את בטחונו ושלומו של הציבור, לשמור על איכות הסביבה, איכות החיים של התושבים ולמנוע  פגיעה בשלטון החוק.
 

פורטל הכרמל

תגובות

מומלצים