העולם שהכרנו כרופאים משתנה לנו

הסיטואציה דמיונית, אדם חש ברע, מזהה סימנים למחלה, נבדק על ידי אנשי מד"א, ונמצא חיובי.מקבל הודעה שעליו לארוז חפצים ולהינתק מביתו ולעבור למחלקת בידוד. את פניו מקבל צוות שעטוי בלבוש של חייזר חללי.

29.03.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
העולם שהכרנו כרופאים משתנה לנו

ד"ר אורי סגול, ד"ר שני והאח אחמד חמוד, צילום אלי דדון

 

ביום יום שלו ד"ר אורי סגול מנהל את המכון הגסטרו של מרכז רפואי כרמל. הוא רואה בודק תומך ומחזק בידו מקרוב עשרות חולים בכל שבוע. עם תחילת התפרצות הנגיף הוא התנדב להיות המנהל הרפואי הראשון של מחלקת הקורונה החדשה שנפתחה במרכז רפואי כרמל, והמגע האנושי עם החולים הפך להיות בעייתי יותר, ורחוק מתמיד.

מיומנו של ד"ר סגול: " מזה כעשרה ימים עזבתי את עבודתי כמנהל מכון לגסטרואנטרולוגיה ועברתי לעזור בניהול המחלקה החדשה לטפול בנשאי וחולי קורונה. הקמת המחלקה תוך ימים בודדים היתה כרוכה בעבודת צוות מאומצת מאוד תוך הבנה של גודל המשימה ועומק האחריות שהוטלה עלינו .

על השינוי המהיר מרפואה הקלאסית שהכרנו שנים רבות, והמעבר ל"רפואה החדשה" אכתוב בפעם אחרת, הפעם אני רוצה לכתוב ולשתף בחווית החולים .

הסיטואציה דמיונית, אדם חש ברע, מזהה סימנים למחלה, נבדק על ידי אנשי מד"א, ונמצא חיובי.

מקבל הודעה שעליו לארוז חפצים ולהינתק מביתו ולעבור למחלקת בידוד.

את פניו מקבל צוות שעטוי בלבוש של חייזר חללי, והוא נכנס לסביבה לא מוכרת, עם מגע אישי של יד נוגעת  ומנחמת במשורה רבה. בימים האחרונים עלו מספר תגובות שהדגישו את קשיי החיים בתוך תנאים אלו. מאחר ושמנו דגש על הנושא הזה כבר בבניית המחלקה והשקענו באמצעים ליצירת קשר עם החולים ככל האפשר : טלפונים סלולריים שיועדו לשיחות עם החולים, טלפונים עם מצלמות דו-כיווניות, מצלמות אבטחה שמאפשרות לראות את החולים ולדאוג להם מרחוק, אני רוצה לשתף אותם בתגובות שקבלנו מחולים ששוחררו לביתם לאחר שנמצאו שליליים לקורונה לאחר מספר ימים, או הועברו למתקן בידוד במלון .

"לצוות המחלקה, תודה רבה מקרב לב על הטיפול המסור, האנושיות, האוזן הקשבת בימים מטורפים והזויים שלא ידענו אותם כולנו והעולם כולו בטרפת. ואתם עם הטפול המרגיע התמיכה והגבורה שלכם לטפל בנו ולהסתכן למען בריאותנו אתם מעוררי הערכה. אין עליכם אתם עבורי "מלאכים". מאחלת לכולם בריאות טובה ובהצלחה.

ד"ר ברוש ( מנהלת מחלקת קורונה ) לא יצא לי להגיד לכם רשמית, אבל תודה רבה על קבלת הפנים והדאגה עצמה במחלקה. האכפתיות שלכם והגישה המדהימה שלך ושל כל חברי בצוות מהרגע שהגעתי. מעריכה זאת ותמסרי גם תודה לכל מי שלקח חלק בחוויה שלי אצלכם. מעריכה ממש , תודה רבה באהבה והוקרה מחולה מספר 325 ומשפחתה " . מבטיח לכתוב עוד דברים מהעולם המשתנה במהירות לפנינו". ד"ר אורי סגול.

 

פורטל הכרמל

תגובות

מומלצים