הענקת ציונים לשבח ותעודות ללוחמים במבצע בחאן יונס

טקסי הענקת ציונים לשבח ותעודות הערכה ללוחמים שלקחו חלק במבצע המיוחד בחאן יונס, היום העניק ראש המטה הכללי, רב אלוף אביב כוכבי, ציונים לשבח לסגן אלוף מ' ז"ל, למפקד כוח הלוחמים וללוחם בצוות ממערך המבצעים המיוחדים באגף המודיעין, להוקרה והערכה על פעילותם במבצע.

22.09.2019 מאת: פורטל הכרמל והצפון
הענקת ציונים לשבח ותעודות ללוחמים במבצע בחאן יונס

 

בנוסף, העניק ראש אגף המודיעין, אלוף תמיר הימן ציון לשבח למספר לוחמים בצוות מערך המבצעים המיוחדים על תפקודם יוצא הדופן לחילוץ הצוות לשטח הארץ במהלך המבצע.

טקס הענקת האות לסא״ל מ׳ ז״ל התקיים בבית משפחתו וטקסי הענקת האות ללוחמי אגף המודיעין התקיימו בבסיס במרכז הארץ, בראשות ראש המטה הכללי, רב-אלוף אביב כוכבי, ראש אגף המודיעין, אלוף תמיר הימן, מפקדים, לוחמים ומוזמנים נוספים.

כמו כן, העניק היום (א') מפקד חיל-האוויר, אלוף עמיקם נורקין ציון לשבח לקברניט מסוק החילוץ, רב-סרן ע', לטייס המשנה, סגן-אלוף (מיל') נ', ולמכונאי המוטס האחורי, רב-סמל מתקדם ק' שחילצו את הכוח המיוחד מרצועת עזה.

מפקד חיל-האוויר העניק גם תעודות הערכה ליחידות שסייעו במשימת החילוץ של לוחמי הכוח המיוחד: טייסת 113 ("הצרעה"), טייסת 200 ("המל"טים הראשונה"), טייסת 210 ("הנשר הלבן"), טייסת 100 ("הטייסת הראשונה"), טייסת 161 ("הנחש השחור"), יחידת הבקרה האזורית הדרומית, מחלקת התקפה אווירית בלהק מבצעי אוויר ויחידות בתוך להק מודיעין.

במעמד הטקס העניק מפקד בסיס תל-נוף, תת-אלוף פלג ניאגו ציון לשבח למכונאי המוטס הקדמי, רב-סמל נ', ולצוות לוחמי יחידת החילוץ 669 בראשם מפקד הכוח סגן א', רופא הכוח, רב-סרן (מיל') א', הפרמדיק, רב-סמל ג', והחובש, רב-סמל א' שסייעו בהעלאת הכוח למסוק והעניקו טיפול רפואי.

טקס הענקת הצל"שים והאותות לאנשי חיל-האוויר התקיים בבית חיל-האוויר בהרצליה בראשות מפקד חיל-האוויר, אלוף עמיקם נורקין, מפקד בסיס תל נוף, תת-אלוף פלג ניאגו, מפקדים, לוחמים ומוזמנים נוספים.

מדברי מפקד חיל-האוויר, אלוף עמיקם נורקין: "זהו אינו טקס רגיל. זהו גם לא טקס שכיח. זהו אירוע העוסק- באומץ, ברעות, באחוות לוחמים. פעולה המתבססת על מקצוענות, דיוק, מיומנות הפרט. מבצע שכל נגניו פועלים כתזמורת, מטה ושדה, בדיוק בזמן, בדיוק בנ״צ, בדיוק על התדר. לכאורה מבצעים כאלו נערכים בחיל-האוויר מידי שבוע. כאן היה משהו אחר. היה כאן כוח מיוחד שידע שנבוא לחלצו. הוא הכיר את צוותי האוויר והמכונאים הלוחמים. היה כאן צוות שחונך על מורשת החיל, ועל הערך- שלא משאירים אף חייל בשטח. היו כאן לוחמי 669 שנלחמו על חיי הפצועים. ורק במקרה כזה, בו הדיוק והמיומנות, החתירה לביצוע המשימה המשתלבים עם אומץ וגבורה, עם ה'עוד קצת' הזה- החילוץ הופך לפרק באתוס של חיל-האוויר. ניתן היה להמריא מיד. אפשר היה לא לספור את הלוחמים. הגיבוי היה ניתן, זה לא מנותק מהמציאות. אבל ע׳ ונ׳ התעקשו. וק׳ לא ויתר. ורק אחרי שספרו, המריאו. את סא"ל מ' ז"ל לא הצלחנו להציל. גבורתו היא פרק שלא ישכח בתולדות צה״ל. לאישתו וילדיו שביקרו לאחרונה בטייסת היסעור, אני שולח מכאן חיבוק והצדעה. בטקס הזה, אנחנו גם לא שוכחים את גבורת הלוחמים של הכח המיוחד- חברינו מאמ"ן. לחיל-האוויר ולאמ"ן מורשת ארוכה ומפוארת של פעילות משותפת, וגם בשנה האחרונה אנו ממשיכים לפעול יחד, לילות כימים, למען בטחון ישראל. אני גאה באנשי החיל על אופן פעולתם. אני מציין לשבח את צוות היסעור- טייסים, מכונאים לוחמים, ולוחמי 669. חיל-האוויר הפועל בימים אלו לצד זרועות צה"ל האחרות במגוון זירות, מהאוויר ומהקרקע, בהתקפה והגנה, ימשיך ויפעל לאור ערכי צה״ל, התרבות המבצעית של החיל, וגבורת לוחמיו. זו דרכנו וכך נמשיך. יישר כוח לכם, שנה טובה לכם״.

מדברי מפקד בסיס תל נוף, תת-אלוף פלג ניאגו: ״היכולות לתפקד היטב במצב קיצון לא מוכר, באי וודאות, תחת אש וסכנת חיים, להצליח להחליט נכון, לפעול במקצועיות, בתכליתיות ובנחישות- זהו המבחן העליון בו מעמיד עצמו כל לוחם בדמיונו שוב ושוב. אתם נבחנתם, ועמדתם בו בצורה מעוררת כבוד. הפגנתם אומץ וחוסן, כל אחד באופן אישי וכולכם יחד כצוות. אני מברך אתכם על העמידה במבחן וגאה בכם מאוד. הדרך בה בחרנו לציין אתכם לשבח מסמלת גם את אחדות הצוות ואחריותו המשותפת. כל אחד במקצועו ובתפקידו- טייסים, מכונאים מוטסים, לוחמי חילוץ, וכולם יחד, אחראים למשימה, אחראים לחיי המחולצים, אחראים זה לזה. ציון זה לשבח ניתן ליחידים אשר מייצרים מעגלים רחבים יותר להם הם משתייכים. חוסן אישיותי ובחירות נכונות תחת לחץ הם גם תוצר של חינוך והטמעה עמוקה של ערכים, של DNA, של תפיסת עולם ודרכי פעולה המהווים עבור האדם מצפן וברירת מחדל. את אלה הטביעו לכם הטייסת ביחידה, המורשת והמסורת מהן ינקתם, המפקדים, החברים לנשק, וכמובן הבית הפרטי, המשפחות שהצמיחו אנשים כמוכם, שיודעים לבחור ולפעול נכון כי כך הוא טבעם. גם אלה שותפים לציון לשבח ורשאים להיות גאים בכם היום".

תמונות מטקס הענקת צל״שים ותעודות הערכה מטעם מפקד חיל-האוויר בקישור


 

פורטל הכרמל

פורטל הכרמל

תגובות

מומלצים