העצור המתחזה

עצור אחד התחזה לאחר על מנת להיכנס למעצר ועצור שני זייף קבלה וחשבוניות על מנת להשתחרר ממעצר, העצור התגלה כמתחזה "שגנב" את פרטיו של אזרח אחר חולה מאומת.

22.07.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
העצור המתחזה

צילום דוברות שב״ס

 


צעיר בשנות העשרים לחייו נעצר ע״י המשטרה, כחולה מאומת שעליו צו מעצר עם פרטים מלאים בגין הפרת צו בידוד ועבירות סמים.

העצור נקלט לתא בידוד בבית מעצר ׳ניצן׳ ושהה שם בתא לבדו עד להבאתו לדיון בפני שופט. בזמן זה התקבל צו המורה לשחררו למלונית להמשך שהייתו בבידוד רפואי.טרם הוצאתו למלונית, בדקו סוהרי בית המעצר עם אנשי המלונית שהם ערוכים לקלוט אותו לרשותם ולהפתעת הסוהרים, ממלונית הבידוד נמסר כי עפ"י הפרטים המזהים האזרח כבר שוהה אצלם מזה מספר ימים.

העצור התגלה כמתחזה "שגנב" את פרטיו של אזרח אחר חולה מאומת.

הנ״ל נעצר בשנית ע״י המשטרה והפעם בחשד להתחזות. משזהותו האמיתית התבררה ע״י המשטרה הוא הובא שוב בפני שופט שהחליט לשחררו בתנאים שיאפשרו את המשך חקירתו המשטרתית.

זיוף טפסי שחרור

עצור בשנות ה- 30 לחייו שנעצר בגין אי תשלום קנס נכלא בבית מעצר ׳קישון׳. סוהרי בית המעצר קיבלו התראה ממרכז הקנסות כי מדובר באדם בעל עבר של ניסיונות זיוף ואכן מספר ימים לאחר מעצרו, התקבלה לגביו קבלת תשלום ע״ס 50,000 ש״ח שאמור היה להביא לשחרורו המיידי של העצור.

קצין הכליאה של בית המעצר בחן את הקבלה והצ׳ק, שהועברו לשחרורו של העצור, יחד עם אנשי המרכז לגביית קנסות ובדיקתם העלתה שמדובר לכאורה בקבלה מזוייפת וצ׳ק גנוב.

עירנות קצין הכליאה הביאה לכך שהעצור לא חמק מן הדין במרמה והוא נעצר בשנית בגין ניסיון מרמה.

תקופה מאתגרת זו מביאה את הסוהרים והסוהרות להתמודד עם מציאות מורכבת בהיבטים המקצועיים והאישיים כאחד. מקצוע הסוהרות מחייב חיישנות ועירנות שמקבלים משנה תוקף בהתמודדות עם מצבים שונים ומפתיעים להם נדרשים אנשי הסגל לצד השמירה על בריאותם ושלומם של הכלואים, הלחימה העיקשת בפשיעה ובטרור והעירנות התמידית לכל שינוי מצב 

תגובות

מומלצים