הפרקליטות הגישה כתב אישום בתיק רצח נורה הייב

רצח במגזר הערבי תופעה מאוד מסוכנת ויש לתת עליה את הפוקוס, במגזר הערבי יותר נשים נרצחות מסיבות רבות, במקרה של אחמד הייב המואשם ברצח בת זוגתו, הרקע לרצח ויכוח שפרץ בינו לבינה בגין מחלוקת בין המנוחה לבין ילדיו מנישואים קודמים.

28.09.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
הפרקליטות הגישה כתב אישום בתיק רצח נורה הייב

 

פרקליטות מחוז צפון הגישה לבית המשפט המחוזי בנצרת כתב אישום נגד אחמד הייב (62) בגין רצח בת זוגו נורה הייב ז"ל.

על פי עובדות כתב האישום, שהוגש באמצעות עורכות הדין יעל פינק ואלינה קאפמן, הנאשם והמנוחה היו נשואים כ-4 שנים ולהם אין ילדים משותפים. בין המנוחה והנאשם לבין ילדיו של הנאשם מנישואים קודמים נתגלו מחלוקות, בגינן אף הגישו המנוחה והנאשם כנגד ילדיו מספר תלונות במשטרת ישראל, אשר הובילו להרחקת הנאשם מבית מגוריהם.

בחודש יולי, עבר הנאשם להתגורר בבית אחותו בכפר טובא זנגריה והמנוחה נהגה לשהות שם עמו לסירוגין.

בזמן שהמנוחה שהתה עם הנאשם בבית בטובא, פרץ בינהם ויכוח קולני, במהלכו האשים הנאשם את המנוחה כי היא המקור לסכסוכיו עם ילדיו, דרש ממנה לחזור בה מתלונתה כלפי בנו, ואף איים להכותה באמצעות גרזן.

בעקבות מעשיו של הנאשם, עזבה המנוחה את הנאשם ועברה להתגורר בבית אחותה בכפר כעביה. בסמוך לעזיבתה, העביר הנאשם לבני משפחתה של המנוחה מסרים בגנותה אך בד בבד התנצל בפני המנוחה, ניסה לפייס אותה ולהחזירה להתגורר עימו, בין היתר, באמצעות בני משפחתו. בערב חג הקורבן, ניאותה המנוחה ושבה להתגורר עם הנאשם בבית בטובא.

מכתב האישום עולה, כי ביום 20.8.20 בשעות הערב, שהו הנאשם והמנוחה בבית בטובא והמנוחה נכנסה לסלון הבית, בו נהגו בני הזוג ללון. סמוך לשעה 22:00, שכבה המנוחה על המזרון בסלון כשעיניה עצומות. הנאשם, אשר גמלה בליבו החלטה להמית את המנוחה, ניגש אל אבני ריחיים שהיו מונחות בקרבת מקום, הרים אבן שמשקלה 16 ק"ג והטיח אותה מספר פעמים בראשה של המנוחה, זאת בכוונה לגרום למותה. 

כתב האישום מייחס לנאשם ביצוע עבירת רצח.

לנאשם עבר פלילי מכביד, בין היתר בגין עבירות אלימות ואיומים, בגינן ריצה מאסרים קודמים. יתרה מכך, הנאשם ביצע את המעשה שעה שהיה עצור באיזוק אלקטרוני בבית אחותו בטובא זנגריה.

 

פורטל הכרמל

צילום משטרת ישראל להמחשה

תגובות

מומלצים