הקואליציה הישראלית לטראומה קיבלה מעמד רשמי כגוף מייעץ לאו"ם

לאחר תהליך בדיקה ומיון שארך כ-18 חודשים, הוכרה הקואליציה הישראלית לטראומה כארגון מייעץ בועדה הכלכלית חברתית של האו"ם.

25.06.2019 מאת: פורטל הכרמל
הקואליציה הישראלית לטראומה קיבלה מעמד רשמי כגוף מייעץ לאו"ם

טליה לבנון צילום יוסי לזרוף

העמותה הישראלית, העוסקת במניעה והתמודדות ומהווה שותפות של ארגונים העוסקים בהכנה לחירום, מענה לחירום ובניית חוסן, זכתה להצבעת אמון גורפת בקרב חברי הועדה לבחירת גופים מייעצים לאו"ם וזכתה בסטטוס היוקרתי ביותר בו יכולה לזכות עמותה ברמה הגלובלית.

טליה לבנון, מנכ"לית הקואליציה הישראלית לטראומה, אמרה לאחר הבחירה כי: "אני נרגשת ושמחה על הבחירה ועל הכבוד שזכינו לו מהאו"ם. הבחירה הזו תאפשר לנו לחלוק את הידע והניסיון שלנו בועידות בינלאומית שמארגן האו"ם בנושאים הקשורים לתחום פעילותנו. האות הזו הוא מבחינתי הכרה  בפעילות היומימית המדהימה שעושה הצוות שלנו לאורך כל השנה בשותפות עם הארגונים, במחויביות לקידום חוסן לאחר אירועי טרור או אסונות טבע".

המעמד החדש בו זכתה הקואליציה הישראלית לטראומה, מאפשר לה מעתה גישה לכל הפעילויות הבין ממשלתיות הנוגעות לנושאים החברתיים והכלכליים באו"ם, והוא נוצר על מנת לאפשר לגופי החברה האזרחית לקחת חלק פעיל בעבודת האו"ם.

נכון ל- 2015: חמישה עשר ארגונים ישראליים קיבלו במשך השנים מעמד מייעץ למועצה הכלכלית-חברתית של האו"ם  ( ECOSOC)מתוכו זכו גם להופיע כמייעצים בעבור מוסדות האו"ם העוסקים בזכויות אדם. מעמד זה נחשב יוקרתי בעבור ארגונים לא-ממשלתיים, ומקנה להם יכולת השפעה על גיבוש עמדות האו"ם ועל ההחלטות המתקבלות במוסדותיו.

 

תגובות

מומלצים