הקצינים החדשים של מג"ב

14 קציני משמר הגבול של משטרת ישראל נשבעו היום אמונים למשטרת ישראל בטקס מרגש בו הוענקו להם דרגות בנוכחות בני משפחה במכללה הלאומית לשוטרים, ניצב מוטי כהן"אחד המאפיינים הבולטים של מג"ב הוא המשפחתיות, משפחה אחת גדולה המאחדת בני דתות ועדות שונות"

24.10.2019 מאת: פורטל הכרמל והצפון
הקצינים החדשים של מג"ב

 

במעמד ממלא מקום המפקח הכללי של משטרת ישראל, ניצב מוטי כהן, מפקד משמר הגבול, ניצב יעקב(קובי) שבתאי, סגן ראש אמ"ש, תנ"צ אמיר רצון, סגן ראש אגף ההדרכה, תנ"צ אמיר כהן, מפקד בסיס ההדרכה של מג"ב, תנ"צ יהודה יהושע, סגל הפיקוד של מג"ב, אורחים ובני משפחה סיימו היום 14 צוערים וצוערות את קורס הקצינים של מג"ב בטקס שהתקיים במכללה הלאומית לשוטרים.

קציני משמר הגבול של משטרת ישראל פועלים ברחבי הארץ במגוון מתארים מפעילויות שיטור מורכבות, טיפול בהפרות סדר, חיזוק המשילות באיזורים שונים בארץ ועד לחימה בטרור וסיכולו.

במסגרת קורס הכשרת הקצינים במשמר הגבול שנמשך כ- 9 חודשים עוברים הצוערים הכנה לקורס קצינים, הכשרת קורס קציני חי"ר בבה"ד 1 והשלמה חילית בבסיס ההדרכה של מג"ב בסיומה התקיים היום טקס חשיפת הדרגות.

מ"מ מפכ"ל המשטרה, ניצב מוטי כהן אמר: "למשטרת ישראל בכלל ולמשמר הגבול בפרט, תרומה מכרעת בשמירת החוסן הלאומי של מדינת ישראל. אחד המאפיינים הבולטים של מג"ב הוא המשפחתיות, משפחה אחת גדולה המאחדת בני דתות ועדות שונות, עולים חדשים לצד צברים, לוחמים לצד לוחמות. מעמד זה מהווה עבורכם, הקצינים החדשים, התחלה חדשה. תחילתו של מסלול ארוך אל עומק השרות הפיקודי במשטרת ישראל. עם קבלת דרגות הקצונה עליכם לדעת: כי לפקד זהו לא רק אתגר מקצועי ומנהיגותי, אלא גם אתגר ערכי. אני משוכנע כי הכלים אותם רכשתם, יסייעו לכם לממש בהצלחה את אחריותכם. זיכרו כי מצוינות היא דרך חיים והביאו גאווה למשפחותיכם וכבוד למשטרת ישראל".

מפקד משמר הגבול, ניצב יעקב (קובי) שבתאי אמר בנאומו: "אתם בשורה חדשה ומרעננת לחיל שלנו. נבחרתם מתוך רבים, סיימתם מסע ארוך ותובעני אשר בסופו מצטרפים אתם למשפחת הקצונה של משמר הגבול. היעוד הזה כנראה בחר בכל אחד מכם ולא לחינם, הוא לבטח זיהה בכם את התכונות הנדרשות מקצין וממפקד במג"ב שעיקרן תחושת שליחות מדבקת, אומץ, תעוזה, אהבת האדם והארץ והברק בעיניים. המציאות הישראלית בה אנו חיים לא משאירה לנו רגע דל ומזמנת עבורנו מדי יום אתגרים לא מועטים מבית ומחוץ, החל מהלחימה בטרור, בפשיעה, שמירה על סדר ציבורי, שמירה על הדמוקרטיה הישראלית והבטחת חוסנה של החברה בה אנו חיים. בתוך המורכבות הזו, תדרשו גם אתם לגלות מנהיגות וגדלות נפש, לקבל החלטות אפקטיביות, ליצור איזון, לשדר איפוק, לייצר הרתעה ולהתאים את המענה לסוג ואופי המשימה המוטלת עליכם שהרי על כתפיכם מונחות מעתה לא רק דרגות קצונה אלא אחריות כבדת משקל."

 

קישור לתמונות מהטקס צילום: דוברות המשטרה.


 

פורטל הכרמל

פורטל הכרמל

תגובות

מומלצים