הרמטכ"ל כוכבי "לא נהסס לתקוף בעוצמה כדי לסכל את האיומים"

הרמטכ"ל אביב כוכבי נאם בטקס החלפת מפקד פיקוד העורף, בו החליף האלוף אורי גורדין את אלוף תמיר ידעי, הרמטכ"ל רמז על תקיפת הסייבר שהובילה ישראל כנגד איראן כך על פי פרסומים זרים, "נמשיך לפעול בכלים צבאיים מגוונים ובשיטות לחימה ייחודיות לפגיעה באויב".

19.05.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
הרמטכ"ל כוכבי "לא נהסס לתקוף בעוצמה כדי לסכל את האיומים"

טקס החלפת מפקד פיקוד העורף, צילום: דובר צה"ל

 

בטקס החלפת מפקד פיקוד העורף, החליף האלוף אורי גורדין את אלוף תמיר ידעי כמפקד פיקוד העורף. ידעי שימש בתפקיד מאז שנת 2017, ולאחרונה מונה למפקד פיקוד המרכז.

הרמטכ"ל כוכבי: "נמשיך לפעול בכלים צבאיים מגוונים ובשיטות לחימה ייחודיות לפגיעה באויב. המרחב הבנוי שבו התמקם האויב לא יהיה עבורנו מחסום לתקיפה. האויב בחר לפרוס טילים ורקטות בתוך הכפרים, ובכך הפך אותם למטרות צבאיות. וכך, ביום פקודה האויב יגלה שבמו ידיו הפך את העורף שלו לחזית, ואנחנו נתקוף אותו בעוצמה".

כוכבי: "על צה"ל מוטלת החובה המוסרית להגן על אזרחי המדינה מפני צבאות הטרור הסובבים אותנו, וכאשר העורף הישראלי מאוים על ידי אלפי טילים ורקטות, לא נהסס לתקוף בעוצמה כדי לסכל את האיומים. בעוד אנו עושים כל שביכולתנו להימנע מפגיעה באזרחים, האויב עושה כל מאמץ לפגוע באזרחים. בניגוד לאויב, אנחנו נפעל באופן התקפי וערכי כאחד, ונבסס את הפעולה על מודיעין וצורך מבצעי. עשרות תקיפות שבוצעו, גם בעת האחרונה, כבר הוכיחו את עליונות המודיעין וכוח האש של צה"ל". כך אמר ראש המטה הכללי, רא״ל אביב כוכבי, בטקס חילופי מפקד פיקוד העורף.

 

תגובות

מומלצים