הרשת החברתית נגד מגישות החדשות בישראל

מחקר חדש חושף: שנאת נשים, שוביניזם ואלימות מילולית-פוליטית נגד יונית לוי, תמר איש שלום וגאולה אבן-סער, 20% מנושאי השיח הנוגעים למגישות החדשות הוא שיח אלים וסקסיסטי; 47% מהשיח הסקסיסטי עוסק במגישות בהקשר לבני זוגן; 35% מהשיח הסקסיסטי אלים באופיו וכולל קללות וגידופים.

26.03.2019 מאת: פורטל הכרמל
הרשת החברתית נגד מגישות החדשות בישראל

פלטפורמת השיח המרכזית על המגישות היא טוויטר, פייסבוק היא הרשת החברתית הביקורתית ביותר כלפי המגישות.

את המחקר ערכו 'Vigo' ו'יפעת מידע תקשורתי' עבור כנס DIGIT2019 לעיתונות דיגיטלית בבית ספר סמי עופר לתקשורת בבינתחומי בשיתוף חברת Google

רועי כ״ץ, יו״ר סדרת כנסי DIGIT לעיתונות דיגיטלית: ״הדומיננטיות הנשית בהגשת כל מהדורות החדשות המרכזיות בישראל, מביאה לשיח שנאה ברשת החברתית המתמקד בעיקר במיזוגיניה, התנשאות והקטנה. זאת בנוסף להשתלחות הקבועה על רקע נטייה פוליטית לשמאל״.

מני אברהמי, עורך המחקר ומנכ"ל יפעת מידע תקשורתי: "המשמעות של המחקר שלנו מלמדת שלצד ההשפעה הרבה של הרשתות החברתיות, גם לאמצעי התקשורת השונים דוגמת רדיו, טלוויזיה ועיתונות יש עדיין השפעה ניכרת. רק השילוב של כל אמצעי התקשורת השונים והבנתם הוא המפתח לפעילות תקשורתית נכונה של פוליטיקאים, גופים עסקיים ואנשים פרטיים. כך לדוגמא, כוחה והשפעתה הרבה של יונית לוי מגיעים מתוך השילוב בין אמצעי התקשורת השונים".

 

תגובות

מומלצים