התחבורה הציבורית חוזרת לפעילות במתכונת כמעט מלאה

מיום ראשון ה-11 באוקטובר ואילך יפעלו רוב הקווים העירוניים עד לשעה 20:00 בערב, האוטובוסים ימשיכו לפעול בתפוסה מוגבלת של עד 50%. במהלך ימי הסגר עמד מספר הנוסעים הממוצע ביום על כ-700 אלף, בהשוואה לכ-300 אלף נוסעים בתקופת הסגר הראשון.

10.10.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
התחבורה הציבורית חוזרת לפעילות במתכונת כמעט מלאה

 

בהערכת מצב שקיימה שרת התחבורה, תא"ל (במיל') מירי רגב עם בכירי משרדה, הוחלט כי החל מיום ראשון ה-11 באוקטובר, תחל התחבורה הציבורית לחזור לפעילות כמעט מלאה.

במהלך ימי הסגר עמד מספר הנוסעים הממוצע ביום על כ-700 אלף, בהשוואה לכ-300 אלף נוסעים בתקופת הסגר הראשון. המשרד צופה כי מספר הנוסעים יגדל אחרי החג. לאור נתונים אלה, וכדי למנוע צפיפות-יתר באוטובוסים, החליטה שרת התחבורה לתגבר את פעילות התחבורה הציבורית כבר בשבוע הבא. 

לפי מתווה החזרה לשגרה, יפעלו מיום ראשון ואילך רוב הקווים העירוניים עד לשעה 20:00 בערב. ביום שלישי תערך הערכת מצב נוספת לאור החלטות הממשלה הצפויות. השינויים שיגובשו בהמשך להערכת המצב יפורסמו לציבור בהמשך. 

רוב הקווים הבינעירוניים יתוגברו ללוח זמנים מלא על פי אותו מתווה, אך לא יפעלו בסופי השבוע (שישי ומוצ"ש).
גם מתווה הקוים הבינעירוניים יבחן בהערכת המצב שתערך ביום שלישי ושינויים , אם יהיו, יפורסמו בהמשך. 
קווים המשרתים מוסדות חינוך, אתרים דתיים ואזורי בילוי שאינם פעילים בימים אלה, יחזרו לפעילות לפי אישור החלטות הממשלה.

האוטובוסים ימשיכו לפעול בתפוסה מוגבלת של עד 50%, וכך גם מוניות השירות, הרכבת הקלה ורכבת ישראל. הנסיעה ברכבת ישראל תתאפשר רק באמצעות הזמנת שובר נסיעה מראש.

אנו מזכירים לציבור לשמור על כללי הזהירות למניעת תחלואה, להקפיד על עטיית מסיכה כל זמן השהות באוטובוס ובתחנה, ולשמור מרחק זה מזה.

 

תגובות

מומלצים