התחזה לאינסטלטור וקיבל במרמה כספים מקשישים

הנאשם נהג לחבל בעצמו או באמצעות אחרים בצנרת ביתם של המתלוננים, במסגרת תכנית המרמה, ניצל הנאשם את תמימותם ומצוקתם של המתלוננים בכך שהגיע לביתם וטען בפניהם בכזב כי קיימת תקלה בצנרת ביתם הדורשת תיקון מיידי, וכי הוא איש מקצוע אשר ביכולתו לתקן את התקלה.

31.07.2019 מאת: פורטל הכרמל
התחזה לאינסטלטור וקיבל במרמה כספים מקשישים


כתב אישום בגין מרמה בנסיבות מחמירות כלפי 11 מתלוננים, רובם קשישים

חוסיין מחאמיד, בן 54 מאום אל פאחם, מואשם שהתחזה לאינסטלטור וקיבל כך במרמה סכומי כסף גבוהים.

על פי כתב האישום, בין יולי 2018 ועד מאי 2019 קשר מחאמיד קשר עם אחרים שזהותם אינה ידועה למאשימה, למימוש והוצאה אל הפועל של תכנית מרמה כלפי קשישים בתל אביב. במסגרת תכנית המרמה, ניצל הנאשם את תמימותם ומצוקתם של המתלוננים בכך שהגיע לביתם וטען בפניהם בכזב כי קיימת תקלה בצנרת ביתם הדורשת תיקון מיידי, וכי הוא איש מקצוע אשר ביכולתו לתקן את התקלה.

מחאמיד נהג לחבל בעצמו או באמצעות אחרים בצנרת ביתם של המתלוננים ולגרום לנזילות או ליקויים אחרים. בחלק מהמקרים, נכנס מחאמיד בעצמו או יחד עם האחרים לביתם של המתלוננים על מנת לבצע תיקונים בתקלות אשר הנאשם טען בכזב כי קיימות בצנרת. בפועל, לפני הגעת מחאמיד והאחרים לביתם של המתלוננים, לא הייתה קיימת כלל תקלה בצנרת ביתם. בעקבות מצגי השווא קיבל מחאמיד במרמה מכל מתלונן סכומי כסף במזומן או בצ'קים, שנעו בין 500 ₪ ל- 18,500 ₪. סך הכול קיבל מחאמיד במרמה 65,500 ₪.

הנסיבות המחמירות מתבטאות בהיותם של המתלוננים קשישים, אוכלוסייה מוחלשת החשופה לביצוע הונאות כלפיה, בניצול אמון המתלוננים שסברו כי הוא איש מקצוע, בסכומי המרמה ובדפוס הפעולה השיטתי והמתוחכם.

בבקשת המעצר נכתב כי "כפי שעולה מחומר הראיות, המשיב נהג לרמות את המתלוננים בשיטתיות ובתחכום. נראה כי המשיב יחד עם אחרים פיתח שיטת מרמה "משתלמת" וקלה לביצוע, תוך ניצול תמימותם ומצוקתם של הקשישים. עצם ניצול אותן אוכלוסיות מוחלשות מצביע על התעוזה והמסוכנות שיש ללמוד ממעשיו של המשיב אשר אותה לא ניתן לאיין".

כתב האישום הוגש על-ידי עו"ד לילך שטיבל מפרקליטות מחוז ת"א (פלילי).

 

תגובות

מומלצים