זייפו עשרות היתרי בנייה וטפסי 4 לחיבור בתים לחשמל

כתב אישום הוגש נגד ארבעה נאשמים שפנו לבעלי הבתים והציגו בפניהם מצגים כוזבים לפיהם ביכולתם לחבר את הבתים לרשת החשמל גם  ללא היתר בנייה או בחריגה מהיתר קיים,  בתמורה לתשלום  סכומי כסף שונים.

27.02.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
זייפו עשרות היתרי בנייה וטפסי 4 לחיבור בתים לחשמל


זייפו עשרות היתרי בנייה וטפסי 4 לחיבור בתים ללא היתר לחשמל

פרקליטות מחוז חיפה פלילי הגישה לבית המשפט השלום בעיר כתב אישום נגד ארבעה נאשמים- מוחמד עבד אל חמיד (41), קאסם עבד אל חלים (36) מכפר מנדא ונגד סלאמה מריח (48),  מחומד אבל אל היג'א (32) מטמרה בגין קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, זיוף בכוונה לקבל דבר בנסיבות מחמירות ושימוש במסמך מזויף בנסיבות מחמירות.

מעובדות כתב האישום שהוגש באמצעות עוה"ד יוסי גימפל עולה כי במהלך השנים 2015-2016, קשרו הנאשמים קשר להונות בעלי בתים, ביישובים טמרה, שפרעם, סח'נין, אעבלין וכאבול אשר היו מנועים מסיבות שונות לחבר את בתיהם לרשת החשמל באופן חוקי .

במסגרת הקשר, פנו נאשמים  לבעלי הבתים והציגו בפניהם מצגים כוזבים לפיהם ביכולתם לחבר את הבתים לרשת החשמל גם  ללא היתר בנייה או בחריגה מהיתר קיים,  בתמורה לתשלום  סכומי כסף שונים , זאת, חרף העובדה שלא הייתה להם כל סמכות או יכולת לחבר את בעלי הבתים לרשת החשמל באופן חוקי ללא קבלת טופס 4 מהוועדות המקומיות .

הנאשמים גבו מבעלי הבתים  עשרות אלפי שקלים, וזייפו היתרי בנייה וטפסי 4 והגישו אותם לחברת חשמל, אשר חיברה את בעלי הבתים לחשמל או שהחלה בפעולות לצורך חיבור הבתים עד שהתגלה דבר המרמה   
 
מדובר בעשרות בעלי בתים שרומו ע"י הנאשמים, ובסכומי כסף גבוהים.  

התיק נחקר ע"י יח' הונאה צפון – משטרת ישראל.

 

תגובות

מומלצים