חג הפסח שחוגג העם היהודי

חג פסח שמח לעם היהודי, פסח מסמל את החופש והיציאה מהעבדות, בתקופת החג אלפי תיירים צפויים לפקוד את אזורי התיירות בצפון במרכז ובדרום, צפויים עומסים בכבישים, המשטרה ומד"א וכוחות ההצלה ערוכים בכוחות מתוגברים לשבוע החג.

19.04.2019 מאת: פורטל הכרמל

צילום משטרת ישראל.

 

חג הפסח הוא הראשון מבין 3 החגים שנקראים בתורה שלוש רגלים, שבועות וסוכות, חג פסח מסמל את החופש מעבדות מצרים.

צה"ל הטיל סגר על יהודה ושומרון והוכרזה כוננות במשטרה ובמד"א, בערב החג ובמהלכו תתוגבר הפעילות של אגף התנועה בכבישים העירוניים והבין עירוניים, על מנת להסדיר ולהזרים את התנועה בכל רחבי הארץ.

מאות שוטרים ומתנדבים יכוונו את התנועה משעות הבוקר המוקדמות. עם זאת ייתכנו עומסים כמו בכל חג ולפיכך הנהגים מתבקשים להקדים יציאתם.

לחג הפסח עוד שמות חג המצות, חג החירות וחג האביב, שלושה משמות החג חג הפסח, חג המצות וחג החירות קשורים למשמעות ההיסטורית והלאומית של החג, ליציאת מצרים.

השם חג האביב מעיד על המשמעות החקלאית של חג הפסח, שחל בעונת האביב ואשר בו מתחילים את קציר התבואה הראשון וליתר דיוק את קציר השעורים וגם לתאריך שבו חל חג הפסח ט"ו בניסן, אמצע החודש יש משמעות.

הערכות מיוחדת במד"א לקראת החג בדגש על שמורות הטבע, אתרי הבילוי והכנרת

בכל שנה במהלך חג הפסח פוקדים רבבות בני אדם את שמורות הטבע ואתרי בילוי, במגן דוד אדום ערוכים בהתאם ופתחו נקודת הזנקה בחוף כינר שבמזרח כנרת, מתגברים את הצוותים מאילת בדרום ועד הגליל והגולן בצפון.

מד"א ערוך בהערכות מיוחדת עד לסוף חג הפסח. כוחות מד"א בכל רחבי הארץ צפויים להיות מתוגברים משמעותית בחובשים ופאראמדיקים על מנת שיוכלו להעניק במהירות וביעילות מרבית סיוע רפואי מציל חיים לכל מי שיזדקק לכך. מאות העובדים והמתנדבים שיסבו בערב החג לשולחן הסדר בתחנות מד"א השונות ברחבי הארץ, יעניקו מענה מהיר, מקצועי ויעיל לכל קריאה אפשרית גם במהלך ליל הסדר, ולאורך כל ימי חול המועד.

סמנכ"ל מבצעים במד"א, גיל מושקוביץ: "נערכנו לתגבר במהלך החג את כוחות מד"א במקומות בהם צפויים להגיע מטיילים על מנת לתת מענה מהיר ככל האפשר לכל אירוע חירום רפואי שיתרחש. החל מהצבת אמבולנסים ועד פריסת אופנועי מד"א בישובים בפריפריה שיוזנקו במקביל לאמבולנסים, לניידות טיפול נמרץ ולמסוק מד"א. התקיימו הערכות מצב בשיתוף כוחות הביטחון ונפעל בכל תרחיש בהתאם לצורך."

מנכ"ל מד"א, אלי בין: "מד"א ערוך ביבשה, באוויר ובים. הכוחות מתודרכים וערוכים לכל תרחיש אפשרי במהלך החג ולהענקת סיוע רפואי מיידי לכל קריאה. על מנת שהחג יעבור בשמחה וללא פגיעות מיותרות בנפש, אני פונה לציבור לתת יתר תשומת לב לבטיחות הילדים בזמן שמתארחים מחוץ לבית, לשמור על כללי הבטיחות בטיולים בטבע ולנהוג בבטחה בכבישים. בכל צורך רפואי יש להזעיק את כוחות מד"א באמצעות קו החירום 101 או באפליקציית 'מד"א שלי'. אני מאחל לכל בית ישראל חג פסח שמח, כשר ושקט ".

 

نظرة في عيد الفصح العبري "بيساح"

 

תגובות

מומלצים