חטף רצח והצית את גופת אחותו

הנאשם חטף את אחותו בכח, הובילה לחורשה מבודדת הסמוכה ליישוב חנתון ושם הכה אותה באמצעות פטיש, הפילה ארצה והמשיך להכות בראשה באמצעות הפטיש כ-11 פעמים עד שניפץ את גולגולתה, שפך חומר דליק על המנוחה, הציתה ונמלט מהמקום.

05.06.2019 מאת: פורטל הכרמל
חטף רצח והצית את גופת אחותו

 

בית המשפט המחוזי בנצרת, בפני הרכב כב' השופטת הלמן, הרשיע פה אחד את הנאשם חוסין רחאל מבית זרזיר בחטיפה, רצח והצתת גופת אחותו המנוחה רנין רחאל ז"ל בת 19 ביום רציחתה.

נזכיר כי מעובדות כתב האישום שהוגש באמצעות עו"ד ויאאם קבלאוי ועו"ד יעל שוחט עולה כי  בשל  עזיבתה של המנוחה רנין רחאל,  אחותו של הנאשם  את הבית ואורח החיים שניהלה , שלא היו לרוחו החליט הנאשם לרצוח אותה

לשם כך, ביום 12/01/16 הצטייד הנאשם בפטיש ובחומר דליק, הגיע לאזור הסמוך לכפר משהד, בו הייתה המנוחה, שם חטף אותה בכח, הובילה לחורשה מבודדת הסמוכה ליישוב חנתון ושם הכה אותה באמצעות פטיש, הפילה ארצה והמשיך להכות בראשה באמצעות הפטיש כ-11 פעמים עד שניפץ את גולגולתה.  בהמשך, שפך הנאשם את החומר הדליק  על המנוחה , הציתה ונמלט מהמקום.

בית המשפט קבע בהכרעת הדין כי מדובר ברצח שבוצע "על רקע מערכת היחסים בין הנאשם לבין המנוחה בתקופה שקדמה לרצח". הנאשם "לא השלים עם אורח חייה של המנוחה" [...] המנוחה נאלצה להוציא צו הגנה כנגד בני משפחתה ובין היתר, כנגד הנאשם, מלמדות על חששה, כי יבולע לה בשל האורח בו בחרה לנהל את חייה.". הראיות בתיק מלמדות "כי לא היה שבע רצון מהתנהלות המנוחה ואף אמר, כי יפגע בה על רקע זה."

"בכל אלה יש כדי להוביל למסקנה, כי מעשי הנאשם נעשו כפעולה עונשית כנגד המנוחה, בשל האופן בו בחרה לנהל את חייה, בניגוד למקובל על בני משפחתה ובהם הנאשם. כך, הנאשם רצח את המנוחה בשל פגיעתה בכבוד המשפחה ומתוך מטרה להטיל מרות או מורא ולכפות אורחות התנהגות על הציבור אליו השתייכה המנוחה."

עוד קבע בית המשפט כי מעשה הרצח של המנוחה בוצע באכזריות מיוחדת –

"מעשי הנאשם בכללותם, העבירות הנלוות שביצע, כמו גם הברוטליות שבה נקט בעת הרצח, מחייבים את המסקנה, כי הרצח בוצע באכזריות מיוחדת ואף תוך התעללות במנוחה. הנאשם לא שעה לתחנוני המנוחה והכה אותה באמצעות הפטיש, הפילה ארצה והמשיך להכות בראשה באמצעות הפטיש כ-11 פעמים, עד שניפץ את גולגולתה. הנאשם לא הסתפק בכך, שפך על המנוחה חומר דליק והציתה. 

כל אלה מבטאים את האכזריות המיוחדת בה נקט הנאשם, כמו גם את הסבל שגרם למנוחה, נוסף למעשה ההמתה עצמו.

 

תגובות

מומלצים