חטפו איש עסקים באמצעות נערת פיתוי

פרקליטות מחוז חיפה- פלילי הגישה לבית המשפט המחוזי בעיר כתב אישום נגד שלושה נאשמים מסח'נין ומשפרעם יחד עם צעירה בת 19 מסח'נין בגין חטיפה, סחיטה בכוח ובאיומים ופציעה בנסיבות מחמירות בעל עסק משפרעם ודרשו כופר של מיליון ₪ תמורת שחרור.

19.02.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
חטפו איש עסקים באמצעות נערת פיתוי

 

מעובדות כתב האישום שהוגש באמצעות עוה"ד חאלד חכרוש עולה כי שלושת הנאשמים החליטו  לחטוף את המתלונן – בעל עסק תושב האזור באמצעות "נערת פיתוי"  ולדרוש ממנו מיליון ₪ תמורת שחרורו. על כן,  סוכם  עם הנאשמת שתיצור קשר עם המתלונן, תציג בפניו מצג שווא לפיו ברצונה להיפגש עימו למפגש אינטימי, ותוביל אותו למקום בו ימתינו הנאשמים, לצורך חטיפתו וסחיטתו, כאשר הובטח לנאשמת סכום כסף בתמורה לכך.

בהתאם לסיכום, יצרה הנאשמת  קשר טלפוני עם המתלונן והציגה עצמה בכזב  בשם "רולא", תושבת כפר עילבון, והביעה בפני המתלונן את רצונה להיות בקשר עמו.

הנאשמת והמתלונן שוחחו מספר פעמים, התכתבו ביניהם בווטס-אפ ואף ערכו מספר שיחות וידאו,  וזאת במטרה לקדם מפגש בינה לבין המתלונן, אשר יאפשר את חטיפתו וסחיטתו.

ביום 1.2.2020  קבעה הנאשמת עם המתלונן להיפגש בין השעות 20:00-20:30 בכפר עילבון. בסיבות השעה 19:30, בעת שהמתלונן נסע לפגישה משפרעם לכיוון כפר עילבון, התקשרה הנאשמת  למתלונן וביקשה ממנו להביא עמו קונדום למפגש, והדריכה אותו להגיע למקום מסוים בעראבה. בהגיע המתלונן לעראבה, נכנסה הנאשמת לרכבו והתיישבה במושב האחורי. המתלונן נהג, בהכוונתה לשטח מיוער סמוך לישוב הררית, ולבקשתה עצר שם את הרכב.

בשלב זה,  ניגשו שניים מהנאשמים  שהמתינו במקום אל  הרכב, כשהם רעולי פנים  אחד עם סכין והשני עם אקדח.   אחד הנאשמים כיוון את האקדח לראשו של המתלונן, ואז פתח את דלת הרכב, משך את המתלונן בכח אל מחוץ לרכב,  כבלו את ידיו  מאחורי גבו, ובשלב זה, הצטרף הנאשם השלישי כשהוא  רעול פנים. וטענו בפניו כי המתלונן נפגש עם בת אחותו ואז  תקף אותו באגרופים בפניו ובבטנו, בהמשך הכניסו אותו הנאשמים  בכח למושב האחורי  ונסעו מהמקום.

עוד עולה כי בהמשך, עצרו הנאשמים את הרכב הורידו את המתלונן , ודרשו ממנו בכח ובאיומים כי יפעל על מנת להעביר לידיהם סכום כסף בסך 400,000 ₪ תמורת שחרורו. המתלונן השיב כי אין בכוונתו לשוחח עם בני משפחתו על מנת להעביר לנאשמים את הכסף, שכן הדבר עלול להשפיל אותו, ואז הנאשמים הפילו את המתלונן אל הרצפה והכו אותו שוב  בכל חלקי גופו. מפאת פחדו, הסכים  המתלונן  לבקש מבנו להביא את הכסף והנאשמים התירו את הכבלים מידיו של המתלונן ואפשרו לו להתקשר לבנו .

המתלונן שוחח עם בנו בנוכחותם, אמר לו כי הוא נחטף וכי החוטפים דורשים סכום כסף בסך 400,000 ₪ תמורת שחרורו.

בשלב זה, אחד הנאשמים לקח את הטלפון מידו של המתלונן, והמשיך לשוחח  עם בנו  כשהוא  דורש באיומים לקבל סכום של 400,000 ₪ תמורת שחרור של אביו . 

בשלב מסוים,  נמלט המתלונן וחל לרוץ לכיוון הכפר,  הנאשמים לא הצליחו להשיגו. לבסוף הגיע המתלונן לסח'נין, שם פגש באחד התושבים אשר סייע לו ביצירת קשר עם בנו  ובהמשך הגיע לתחנת המשטרה.

הפרקליטות ביקשה מבית המשפט להורות על מעצרם של הנאשמים עד לתום ההליכים המשפטיים נגדם.

 

תגובות

מומלצים