חטפו קטין והתעללו בו

בתום חקירה אינטנסיבית וארוכה שהתנהלה בחודש וחצי האחרון במשטרת ישראל היום פרקליטות חיפה הגישה כתב אישום ובקשה למעצר עד תום ההליכים כנגד 5 נאשמים מאחד הכפרים בצפון בגין חטיפה והתעללות בקטין.

07.11.2018 מאת: פורטל הכרמל
חטפו קטין והתעללו בו

הנאשמים תושבי אחד הכפרים בסביבת העיר כרמיאל. חלק מהנאשמים הואשמו בגין חטיפה, התעללות בקטין, חבלה חמורה, הדחה בחקירה וסחיטה באיומים

בתאריך 25.9.18 התקבלה הודעה ביומן התחנה של משטרת כרמיאל לפיה לפני זמן קצר הגיע למיון ב"טרם" צעיר בן 17 כשהוא כולו חבול וכי בשל מצבו הרפואי הוא מפונה לבית החולים נהריה.

שוטרי משטרת ישראל הגיעו למקום ופתחו בחקירת הארוע. הקורבן שחשש לחייו סיפר לאביו שסיפר לשוטרים כי אלמונים מאחד הכפרים בסביבה תקפו אותו. 

צוות החקירה מתחנת משטרת מג'ד אל כרום שביקש להתחקות אחר אותם אלמונים שתקפו באכזריות את הקטין  החל באיסוף ממצאים וחקירה של עדים ובהמשך הצליחו החוקרים לאסוף ראיות כנגד 5 נאשמים ביניהם קטין וכן נאספו ראיות כנגד 3 חשודים נוספים אשר בשלב זה נמצאים בבריחה וטרם אותרו. 

מחקירה מקצועית ומסועפת עלה כי הנאשמים חשדו בקטין שמוכר להם  כי הוא פרץ לביתם גנב את הטלפון של אם המשפחה ואף ליטף את ידה של אחותם הקטינה תוך כדי שינה של חלק מהנאשמים. הנאשמים יחד עם אחרים החליטו לחטוף את הקטין ולחקור אותו באיומים עד אשר יודה בגניבה של הטלפון וליטוף ידה של האחות הצעירה.

בתאריך 25.09.18 סמוך לשעה 18:30 בזמן שהקטין הלך עם חברו ברחובות הכפר עצר רכב לידם ואחד הנוסעים שיכנע את הקטין לעלות לרכב במטרה לשוחח איתו.  הקטין השתכנע ועלה לרכב או אז החלה מסכת האימה כנגד הקטין. 

הקטין שאל את יושבי הרכב לאן נוסעים אך כולם שתקו עד אשר הגיעו למטע זיתים כעבור מספר דקות ושם במטע הזיתים ביקשו מהקטין לצאת מהרכב בו בזמן הגיע רכב נוסף ממנו יצאו הנאשמים. כולם עמדו מסביב לקורבן צילמו אותו והחלו לאיים עליו כי אם לא יודה במעשה הגניבה הם יהרגו אותו. אחד מהם תפס את הקטין במכנסיו הרים אותו באמצעותם באויר והטיח אותו על הארץ אחר"כ קשרו את ידיו לעץ הזית ותוך כדי שהוא קשור הכו אותו באכזריות באמצעות כבל חשמלי ומעדר. 

בשלב מסויים לאחר שהכהו אותו באכזריות סמוך לשעה 20:30 הורו הנאשמים לקטין לבצע "שיחזור" של מעשה הגניבה הם לקחו אותו לביתם ושם אחד הנאשמים אמר לו: "אם לא תדגים שנכנס לבית אני אהרוג אותך,,,..תדגים שנכנסת לבית כי אם לא אני אלביש לך תיק אונס בחוואה" אחד מהחבורה הראה לקטין כיצד להדגים והוא מפחד הדגים בהתאם להנחיות למרות שאמר להם כי לא עשה דבר.

בשלב מסויים הורו הנאשמים לקטין לעזוב את הבית אך הקטין שהיה חבול ותשוש לא הצליח לעמוד על רגליו או אז אחד מהחבורה קרב איליו משך אותו ממקום מושבו והורה לו לעזוב את הבית והקטין עזב את הבית כשהוא חבול באורח קשה ומיד פונה למיון ב"טרם" ובהמשך אושפז בבית החולים נהריה.

נגד חלק מהחבורה פרקליטות מחוז חיפה הגישה כתב אישום ובקשה למעצר עד תום ההלכים וכנגד 3 נוספים שנמצאים בבריחה, מאז שנודע להם כי הם דרושים לקירה בעקבות תקיפתו של הקטין משטרת ישראל מבצעת פעולות לאיתורם במטרה להביאם לדין. - לקבלת העתקים מכתב האישום והבקשה של המעצר עד תום ההליכים יש לפנות לדובר פרקליטות מחוז חיפה וצפון.

יש להדגיש כי מאחר והקורבן הינו קטין וגם אחד הנאשמים,  בהתאם לחוק אין לחשוף את הפרטים שלהם בנוסף בית המשפט הורה כי בשלב זה כל הדיונים יתקיימו בדלתיים סגורות.

מדובר באחד המקרים החמורים בהם הנאשמים מחליטים לקחת את החוק לידיים תוך כדי שהם מנסים לגרום לקטין להודות במעשה שלא עשה ואף לבצע "שיחזור" של המעשה באמצעות תקיפתו של הקטין באופן אכזרי עד אשר הוא אושפז בבית החולים.

משטרת ישראל רואה בחומרה רבה כל התנהגות בריונית ואלימה והיא משקיעה משאבים רבים הן במישור הגלוי והן במישור הסמוי תוך ביצוע חקירות עומק במטרה להגיע לחקר האמת בזמן הקצר  והמהיר ביותר ולהביא את אותם עבריינים אלימים לדין.

 

תגובות

מומלצים