חניכי המגזר הלא יהודי בקורס לוחמי האש

השבוע יצא לדרך מחזור נוסף של קורס לוחמי אש בו משתתפים רבים מגיעים מהחברה הערבית במטרה להפחית את מספר ההרוגים במגזר, ולערב יותר את האוכלוסייה הלא יהודית ולהטמיע את ערכי תרבות מניעת השריפות.

04.11.2019 מאת: פורטל הכרמל והצפון
חניכי המגזר הלא יהודי בקורס לוחמי האש

צילום מכבי אש

 

כ-20 בני אדם נספו בשנה אשתקד משריפות אשר פרצו בביתם, רובם מהמגזר הערבי. על מנת להוריד את כמות הנספים החליט נציב כבאות והצלה לישראל לתת דגש לגיוס לוחמי אש מהחברה הלא יהודית.

מטרת הגיוס היא לערב יותר את האוכלוסייה הלא יהודית ולהטמיע את ערכי תרבות מניעת השריפות, באמצעות לוחמי אש שיהוו מכפיל כח הסברתי בחברה. 

נציב כבאות והצלה לישראל, רב טפסר דדי שמחי:" השבוע נפתח קורס לוחמי אש, שעשרות מחניכיו מבני החברה הערבית. לוחמי האש החדשים יקחו חלק במאמץ שלנו להצלת חיים והסברה פעילה במגזר הלא יהודי ויוצבו בתחנות שנבנות ביישובים שם." 

יותר מ-1,300 מועמדים ניגשו לשלב המיונים הראשון הכולל מיונים פיזיים קשים המורכבים ממספר תחנות, אשר מדמות את עבודת לוחם האש בשעת חירום.

בין לוחמי האש שהתחילו את הקורס יש כ-23 חניכים מוסלמים וכמחצית מתוכם תושבי מזרח ירושלים. בסיום הקורס לוחמי האש החדשים יוצבו בתחנות כיבוי הנמצאות באבו גוש ובואדי ג'וז. יתר על כן, בהמשך יוקמו תחנות גם בצור באכר ובבית חנינא שועפט. 

 

תגובות

מומלצים