טיפולי יופי שמזיקים

משרד הבריאות מזהיר מביצוע טיפולים אלה שלא על ידי רופא או/ו על ידי חומרים ממקור לא מורשה, העלולים לגרום לנזקים רבים למטופלים, כגון זיהומים, עיוותים, פגיעה בשריר סביב מקום ההזרקה, נמק, צלקות, תגובות אלרגיות מסכנות חיים ועוד.

12.03.2019 מאת: פורטל הכרמל
טיפולי יופי שמזיקים

בעקבות תלונה שהתקבלה באגף לאכיפה ופיקוח של משרד הבריאות על נזק שנגרם כתוצאה מטיפולים אסתטיים בהזרקה אשר לכאורה בוצעו על ידי אחות בעלת הקליניקה אלה ביוטי קליניק "Ella Beauty Clinic", נערכה ביקורת במרפאתה ברחוב גולומב 67 בהרצליה.

בביקורת התגלה כי, בניגוד לפרסומים, בשנה האחרונה האחות אינה מעסיקה במרפאתה רופאים וכי מבצעת הזרקות בעצמה. נתגלה כי האחות השתמשה בחומרים אינם מאושרים, ביניהם תכשיר מסוג בוטוקס בשם מסחרי "Refinex" החשוד כמוברח ומזויף, חומצה היאלורונית להזרקה, הידרוקורטיזון להזרקה, משחת לידוקאין ועוד, אשר על פי החשד הוברחו לישראל מחוץ לארץ ממקור ואיכות לא ידועים, בתנאי אחסון ושינוע לא מבוקרים.

מבדיקה עלה כי את הטיפולים האסתטיים, כגון הזרקות בוטוקס, חומצה היאלורונית ופלזמה, האחות מפרסמת בפייסבוק ובאינסטגרם תחת השם Ella Beauty Clinic.

טיפולים אלו מותרים לרופאים מורשים בלבד עם שימוש בתכשירים ותרופות המאושרים בישראל בלבד. משרד הבריאות מזהיר מביצוע טיפולים אלה שלא על ידי רופא או/ו על ידי חומרים ממקור לא מורשה, העלולים לגרום לנזקים רבים למטופלים, כגון זיהומים, עיוותים, פגיעה בשריר סביב מקום ההזרקה, נמק, צלקות, תגובות אלרגיות מסכנות חיים ועוד. משרד הבריאות החל בהליכים משמעתיים כנגד האחות.

ניתן לבדוק את רישיונות רופאים בתוקף באתר זה.

במידה ויש חשד לביצוע טיפולים על ידי מטפלים לא מורשים ניתן לפנות לאגף לאכיפה ופיקוח במייל: modiin@moh.gov.il או בפקס: 02-6473933

 

תגובות

מומלצים