טכנולוגיה חדשה למניעת חפירת מנהרות בגבול הצפון

הנחת תשתית טכנולוגית לגילוי ומניעת חפירה תת קרקעית בגבול לבנון, זה לא אומר שחזבאללה נמצא בחפירות חדשות, אבל הטכנולוגיה החדשה שפותחה בישראל, באה למנוע מקרים דומים לאלה שהיו בעבר, שנמצאו 6 מנהרות חודרות גבול.

19.01.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
טכנולוגיה חדשה למניעת חפירת מנהרות בגבול הצפון

 

הנחת תשתית טכנולוגית לגילוי ומניעת חפירה תת-קרקעית בגבול לבנון, היום (א') 19 בינואר 2020, החל צה"ל בפריסת תשתית טכנולוגית לגילוי וזיהוי אתרי חפירה בתווך התת-קרקעי בגבול לבנון.

התשתית מבוססת על טכנולוגיה ייחודית מסוגה אשר הותאמה למאפייני הקרקע בגבול הצפון ועתידה לעקוב אחר הנעשה בתווך התת-קרקעי כצעד מניעתי. היה ותמצא פעילות תת-קרקעית נוספת, היא תסוכל כפי שנעשה עד כה.

לפני כשנה, במסגרת מבצע "מגן צפוני", חשף והשמיד צה"ל את שש המנהרות ההתקפיות חוצות הגדר שחפר ארגון הטרור חיזבאללה. המבצע שלל מחיזבאללה יכולת ייחודית אותה בנה במשך שנים והשקיע בה מאמצים רבים. הנחת היסוד בצה"ל היא כי כיום אין מנהרות חוצות משטח לבנון לשטח ישראל.

פריסת התשתית הינה מרכיב נוסף במאמץ ההגנה הנרחב שמתקיים באופן שוטף בעוצבת "הגליל". כוחות צה"ל ימשיכו לממש את משימתם בהגנה ולפעול מסביב לשעון על-מנת לשמר את הריבונות של מדינת ישראל ולהגן על תושביה.

 

פורטל הכרמל

הנחת תשתית טכנולוגית לגילוי ומניעת חפירה תת-קרקעית בגבול לבנון

תגובות

מומלצים