טקס חילוף מפקד חטיבת גולני ומפקד עוצבת שועלי האש

אלוף משנה ברק חירם מונה למפקד חטיבת גולני במקומו של אלוף משנה שי קלפר, תת-אלוף נמרוד אלוני מונה כמפקד עוצבת שועלי האש, במקומו של תת אלוף אליעזר טולדנו, הטקסים התקיימו במעמד אלוף פיקוד צפון אלוף אמיר ברעם ומפקד פיקוד דרום אלוף הרצי הלוי.

02.08.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
טקס חילוף מפקד חטיבת גולני ומפקד עוצבת שועלי האש

טקס חילופי מפקד חטיבת "גולני"

דובר צה״ל מוסר כי היום (א׳), נכנס לתפקידו אלוף-משנה ברק חירם כמפקד חטיבת "גולני". טקס החילופים נערך באתר מורשת חטיבת "גולני", במעמד מפקד פיקוד הצפון, אלוף אמיר ברעם, מפקד עוצבת "געש", תת-אלוף דן נוימן, מפקדים, לוחמים, משפחות שכולות, בני משפחה, ומוזמנים נוספים.

אלוף-משנה ברק חירם החליף בתפקידו את אלוף-משנה שי קלפר, אשר כיהן בתפקיד זה במהלך השנתיים וחצי האחרונות.

ביום ו' האחרון נחנך בית המורשת לחטיבת "גולני", במסגרת המאמצים להנחלת המורשת בחטיבה. בית המורשת הוקם בהתנדבות, בשיתוף החטיבה, עמותת "גולני" ובוגרי החטיבה.

מדברי מפקד עוצבת "געש", תת-אלוף דן נוימן: "שי, למעלה משנתיים שאתה מוביל את החטיבה ביד בוטחת במשעולי הארץ, במנהיגות לפנים, כוננות ודריכות מלחימה בעזה ועד מבצע 'מגן צפוני' בגבול לבנון, בפעילות מורכבת ביהודה ושומרון ובדחיפה לרף מבצעי גבוה בגבול סוריה. ניסיונך המבצעי ורוחך ניכרים בכל חזית. ברק, עיני כל נשואות אליך, למנהיגותך ולמקצועיותך, להחלטותיך ולאומץ לדרוש ולהוביל. אני סומך עליך שתדע להביא בקרב את הערך האדיר של המופת האישי ושל התנהלות שקטה ובוטחת, של תכנון קפדני ושל חתירה למגע, סומך עליך שתנצח. סומך עליך שתדע להכין את החטיבה ואת צוות הקרב החטיבתי לקרב ברוח ובמקצוע. כמילות השיר: 'לא באת לכאן לדרוך בשבילים של נוצות, לא באת להדביר כרכרות בעמקי שושנים ובשרך כבר יודע שרטת. של את סנדלי הגורל וצעד בכפות רגלית שלך. כי אתה הוא האיש-ואחר לא יהיה; ועכשיו זה הזמן- ואחר לא יהיה, וזוהי הדרך- דרכך וחייך".

מדברי מפקד חטיבת "גולני" היוצא, אלוף-משנה שי קלפר: "אני מסיים בתחושת אמון עמוקה באנשים ובחטיבה. לאורך כל הדרך, באימונים ובתעסוקות, אתם הלוחמים והמפקדים נסכתם בי ביטחון ועוצמה והוכחתם כי 'גולני' יכולה לכל משימה. 'גולני' בשבילי זו עוצמתם האיתנה של הלוחם, הכיתה, המחלקה והפלוגה, זו המומחיות המקצועית והמבצעית. זו החתירה למגע ודבקות במשימה עד הניצחון. זו מנהיגות בגובה העיניים, פיקוד מלפנים, זה לדרוש ולעודד יוזמה, לדעת לגבות ולהיות שם כשזה לא מסתדר. 'גולני' בשבילי זה לומר את מה שאתה חושב ולהתכוון למה שאתה אומר, לא לפחד לקחת אחריות ואם צריך גם לומר 'טעיתי'. 'גולני' בשבילי זו החטיבה מספר אחת בצה״ל, אשר ביום פקודה תעמוד איתנה אל מול המאתגרים שבאויבנו, זה החלק החום בקצה החץ הכחול, זו החטיבה שתנצח את המלחמה הבאה. 'גולני' בשבילי היא שמורת טבע בנוף הצה״לי ותמצית הישראליות".

מדברי מפקד חטיבת גולני הנכנס, אלוף-משנה ברק חירם: "הצימוד של הרעות והאהבה הגדולה, לצד האובדן והכאב בנפילת חבר, מפקד או פקוד, השלמות האיומה הזו יחד -היא שהופכת את גולני למה שהיא. מחויבות לאין קץ- מתוך הכרה ברורה במשמעותה, ומתוך מחויבות זו, אני מקבל לידי את הפיקוד על החטיבה. נמשיך להתאמן, לחשל את הרוח ואת החרב, נתכונן לכל מלחמה ולכל תרחיש ונעמוד בכל משימה שתוטל עלינו".

 

חילופי מפקד עוצבת "שועלי האש"

דובר צה"ל מוסר כי היום (א'), נכנס לתפקידו תת-אלוף נמרוד אלוני כמפקד עוצבת ״שועלי האש״. טקס החילופים נערך במחנה ״רעים״, במעמד מפקד פיקוד הדרום, אלוף הרצי הלוי, מפקדים, לוחמים, בני משפחה, ומוזמנים נוספים.

תת-אלוף נמרוד אלוני החליף בתפקידו את תת-אלוף אליעזר טולדנו, אשר פיקד על עוצבת "שועלי האש" בשנתיים האחרונות.

 

 

מדברי מפקד פיקוד הדרום, אלוף הרצי הלוי: "אליעזר, אני יכול לומר בפה מלא שעמדת היטב במשימת ההגנה, שיפרת מאוד את יכולותיה, פעלת רבות ובהצלחה על מנת שנדע יותר על המתרחש והמתוכנן בצד השני ושיפרת מאוד את יכולות ההתקפה והמוכנות שלנו במתארי החירום השונים. אין מדובר רק בתכניות. הדברים עמדו למבחן המעשה יום ולילה במהלך השנתיים האחרונות בעשרות ניסיונות חדירה והיתקלויות, בעשרות רבות של ימי שישי אלימים מאוד על הגדר ובמספר רב של ימי הסלמה ולחימה. נמצאים איתנו כאן חברים יקרים מהנהגת עוטף עזה, מנהיגות מקומית שהיא דוגמה ומופת לעשייה, ליוזמה ולהתמודדות חיובית עם תקופות קשות שהיו לנו וכדאי שנדע שעוד יהיו ונדע להתמודד ולהמשיך להתחזק ולפרוח בעוטף. אנחנו לא מבטיחים שקט באזור בו יש סיבות ללחימה, אנחנו יודעים מה יש בצד השני, אנחנו מבטיחים לעשות הכל כדי להגן בצורה איכותית ולהיות מוכנים תמיד לכל פעולה שתידרש למול רצועת עזה. חובתנו, ביחד עם ההנהגה האזרחית, לאפשר לאזור עוטף עזה להמשיך ולשגשג ולפרוח ללא תלות המצב בעזה עצמה".

מדברי מפקדת עוצבת "שועלי האש" היוצא, תת-אלוף אליעזר טולדנו: "החלוצים החדשים, תושבי העוטף, קהילה יצרנית, חרוצה ובעלת חוסן 'של פעם' עומדת איתנה כקיר הברזל ומתרחבת ללא הפסק, 20 שנה הם יורים, 20 שנה אנחנו בונים. אני מבקש להודות באופן אישי לחמישה מנהיגים מופלאים, שותפיי למשימה, ראשי הרשויות. חבורת מנהיגים חזקה שמעניקה חוסן וצמיחה לאזור ולתושביו- תודה על הזכות להיות שותף שלכם, למדתי מכם. בזמן כהונתי כמפקד עוצבת 'שועלי האש', נקטו מנהיגי ארגוני הטרור, החמאס והג'יהאד האיסלאמי, באסטרטגיה של הפחדה והבהלה, הם כיוונו את האש לחוסננו, ירי רקטות ופצצות מרגמה המכוון לאזרחי ישראל. לחמאס לא אכפת מילדי רצועת עזה. עליהם לחדול מלחפור מנהרות כחיות השדה ולהשקיע את הבטון בבניית תשתיות לחסרי בית. עליהם לחדול מלייצר רקטות ולהשתמש בצינורות להקמת תשתית מים וביוב ראויה לילדיהם. עליהם לחדול מלזרוע משגרים ולקצור רקטות ולזרוע חיטה ולקצור תבואה".

מדברי אוגדת "שועלי האש" הנכנס, תת-אלוף נמרוד אלוני: "למדתי את האוגדה ואת המערכות המבצעיות העוטפות אותה ביסודיות, אך גם למדתי כי במטה הפיקוד ולצידי במפקדת האוגדה נמצאים אנשים מעולים עמוסי ניסיון. אני סומך עליכם שתסייעו לי לאחוז בבטחה במשימה שלנו. בנופים האלה של מערב הנגב גדלתי, במשק של הוריי במושב ניר-משה, וברגבים היבשים של אדמות הלס למדתי לחרוש את התלם הראשון. זו זכות אדירה לחזור לכאן ולשתף פעולה עם ההתיישבות האיכותית שיש פה, כדי שחבל ארץ מקסים זה יוסיף לשגשג. לטקס צנוע זה מטרה אחת והיא להודות לך, אליעזר, על שליחותך בשנתיים האחרונות. תודה לך שהתמסרת בכל ליבך לאוגדה, לאנשיה ולתושבי הנגב המערבי ולמשימה. תודה על הובלת המאמץ לגילוי מנהרות ההתקפה של החמאס ביצירתיות, בנחישות ובשיתוף. תודה לך על שיפור מוכנות האוגדה לימי קרב. תחת מנהיגותך הפכה האוגדה לקטלנית יותר מסבב לסבב".

 

פורטל הכרמל

פורטל הכרמל

תגובות

מומלצים