יום מכריע לכורדים בעולם הקשר הישראלי

בזמן שמדינות רבות כולל ארה"ב מתנגדות להקמת מדינת כורדיסטאן, ישראל היא התומכת העיקרית בזכות העם הכורדי לעצמאות ומדינה, מנדי ספדי מתלווה לכורדים באירופה, סרטון

25.09.2017 מאת: פורטל הכרמל
יום מכריע לכורדים בעולם הקשר הישראלי

היום אמורים הכורדים לקיים משאל עם על עצמאות חבל כורדיסטאן, כ 25 מיליון כורדים צפויים להשתתף בו.

מדובר באזור שנמצא בצפון עיראק שמחולק בין עיראק סוריה, איראן ותורכיה.

ישראל תומכת בזכות העם הכורדי לעצמאות ומדינה כי יש להם סיפור דומה לסיפור הישראלי, נגזלו אדמותיהם בעבר והם רוצים לחזור לגבולותיהם ההיסטוריים.

מנדי ספדי מלווה את הכורדים מכל מדינות המזה"ת מזה עשר שנים, ומאמין בזכותם לעצמאות ולמדינה, הכורדים באירופה נמצאים כפליטים, הם ברחו מהרדיפות בארצות שלהם שלא מכירים בזהות הכורדית שלהם ומנסים למחוק את השפה הכורדית.

בעיר מינכן בגרמניה התכנסו רבבות כורדים, בעיקר בכירים במפלגת מסעוד ברזאני מנהיג הכורדים בעיראק, הכורדים הזמינו את מנדי ספדי לנאום, לקראת משאל העם שישתתף בו כל מי שיש לו אזרחות כורדית.

הכורדים שנמצאים מחוץ לכורדיסטאן מצביעים למשאל דרך האינטרנט.

מנדי בשיחה לפורטל הכרמל: "אני מבטא את רצון העם בישראל, שתומכים בזכות העם הכורדי למדינה, אני מייצג את עמדת ישראל והעם הישראלי בסוגיה אמתית וצודקת, רה"מ נתניהו אמר לא מזמן שהוא תומך בעם הכורדי ובזכותו להקים מדינה".

"בנאום שלי התחלתי באמירה של הרצל "אם תרצו אין זו אגדה", הכורדים ביקשו והעדיפו שאני אדבר בעברית, הם מאוד אוהבים את העם היהודי ואת השפה העברית, הם רואים בישראל החבר האמיתי היחיד ולא רק במזה"ת אלא בעולם כולו.

כורדים ממפלגת בורזאני בגרמניה

תגובות

2. איראןןןןן המדינה הכי טובה לפני 1 שנה
איראן זה כאן
1. דלאויי לפני 2 שנים
כל הכבוד הערכה וכבוד

מומלצים