יוקם מרכז הדרכה והסברה להגנה על ילדים ונוער ברשת 105

המרכז, שעתיד לקום ב-2021 ויישב במטה הלאומי להגנה על ילדים ברשת, יכיל הכשרות ייעודיות לאנשי מקצוע, ילדים והורים, על הגנה ברשת, פגיעות רשת וכיצד להתנהל באופן בטוח במרחב המקוון.

16.11.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
יוקם מרכז הדרכה והסברה להגנה על ילדים ונוער ברשת 105

 

שר הדיגיטל הלאומי חה"כ דודי אמסלם והשרה לחיזוק וקידום קהילתי חה"כ אורלי לוי אבקסיס סיירו במטה הלאומי להגנה על ילדים ונוער ברשת – מוקד 105, הנמצא תחת המשרד לחיזוק וקידום קהילתי, והשניים הכריזו על הקמת מרכז הדרכה והסברה להגנה על ילדים ונוער ברשת.

שר הדיגיטל הלאומי, דודי אמסלם: "החשיפה לרשת ולדיגיטל היא עולם מבורך ומלא הזדמנויות ואפשרויות, אבל גם טומנת בחובה סכנות רבות ומגוונות, בעיקר לילדים. לכן מרכז ההדרכה וההסברה להגנה על ילדים ונוער ברשת הוא צעד נחוץ, מחוייב המציאות ומבורך. זה תפקידנו כמדינה, על מנת להגביר את המודעות והזהירות, מפני אותן סכנות ברשת. אסור לזלזל בנושא או לקחת אותו כמובן מאליו, ואני מברך את השרה לחיזוק וקידום קהילתי, חה"כ אורלי לוי אבקסיס, על היוזמה ועל שיתוף הפעולה, בהרמת הפרוייקט הלאומי החשוב הזה. הילדים הם המחר, הם העתיד שלנו, הם בבת עיננו, ועלינו לשמור עליהם מכל משמר!".

השרה לחיזוק וקידום קהילתי, אורלי לוי אבקסיס: "אני רואה בהגנה על ילדים ברשת משימה לאומית חוצת משרדים. הפגיעות ברשת נוגעות בכל האוכלוסייה, ילדים ומבוגרים, והסכנות שנמצאות במרחב במקוון יכולות להיות הרסניות. אני מאמינה שהסברה והדרכה יעזרו בהעלאת המודעות להתנהלות נכונה ובטוחה ברשתות ויצמצמו את כמות הנפגעים וגם הפוגעים. אני שמחה על הירתמותו של חברי, השר אמסלם, למשימה הלאומית החשובה הזאת".

 

לאתר המטה הלאומי להגנת ילדים ברשת 

 

תגובות

מומלצים