יפעת אלון נולדה להיות עובדת סוציאלית

עו"ס יפעת אלון היא המנהלת החדשה של מערך העבודה הסוציאלית בכללית מחוז חיפה וגליל מערבי

31.12.2018 מאת: פורטל הכרמל והצפון
יפעת אלון נולדה להיות עובדת סוציאלית

יפעת אלון, בעלת תואר ראשון בעבודה סוציאלית, תואר שני בגרונטולוגיה ובוגרת התכנית לטיפול קוגניטיבי התנהגותי, קורס מנהלים במרכז ההדרכה של כללית וגם זוכת פרס מנכ"ל כללית לשנת 2012, נבחרה לאחרונה כמנהלת מערך העבודה הסוציאלית של כללית במחוז הגדול בארץ - מחוז חיפה וגליל מערבי שהיקפו דומה לזה של קופת חולים ארצית.

הבחירה של יפעת בתחום הטיפולי טבעית, לאחר שגדלה במשפחה מורחבת שבה אנשי טיפול רבים. 
היא השתלבה במרכז הרפואי זבולון ובשירות הגריאטרי של כללית במחוז ובהמשך מונתה לעו"ס אחראית בשירות.

כאן, בצד טיפול פרטני, יזמה פיתוח שירותים חדשים, כמענה לצרכים הגדלים באוכלוסיית העיר המזדקנת, כגון: הקמת קבוצות טיפול לחולים ולמשפחותיהם, פרוייקטים קהילתיים להנגשת השירות, אליהם גייסה סטודנטים וגורמים בקהילה,.

דוגמה בולטת לכך היא פרויקט מתנדבי כללית למען חולי דמנציה שהוקם ביוזמתה. במסגרת הפרוייקט, המתקיים מזה 5 שנים, מתנדבים עובדים וגמלאים של כללית לאחר הכשרה מתאימה, בליווי חולי דמנציה ובני משפחותיהם.

במקביל, חשוב לה לשפר ידע ולהעלות מודעות של צוותים מטפלים לתחום זה והיא עוסקת בהוראה למתמחים ברפואת המשפחה, לסטודנטים לסיעוד, לאחיות ולעובדים סוציאליים בטכניון, באוניברסיטת חיפה ובאשל ג'וינט.

בנוסף על עיסוקה בתחום הגריאטריה, היתה בשנים האחרונות גם עו"ס פרסונל, תפקיד הכולל ליווי ותמיכה בעובדים או בבני משפחה בעת משבר אישי או מקצועי.

תחת ניהולה, בתפקיד החדש, יש צוות גדול של  82 עובדים סוציאליים שנמצאים במרפאות כללית בפריסה רחבה, בכל רחבי המחוז הגדול גאוגרפית ובמגוון תחומים מינקות ועד זקנה: במרפאות הפריון ובריאות האישה ומטפלים בנשים הסובלות מדיכאון לאחר לידה, במכוני התפתחות הילד, המכונים האונקולוגיים, במרפאות בריאות הנפש ובמרפאות הראשוניות,  כולל צוות עו"ס המגיע לבתי מטופלים מונשמים ובהוספיס בית.

מדובר בצוות עובדים סוציאליים איכותי מאד, כאשר ליותר מ-90% יש תואר שני ובוגרי בתי ספר לפסיכותרפיה. מלבד הטיפול הפרטני במטופלים, העו"סים בכללית מנחים ויוזמים פרויקטים יצירתיים וקבוצות טיפול שונות, כגון:

קבוצות לילדים הסובלים מהפרעות קשב, עודף משקל, למטפלים עיקריים, חולי פרקינסון, פיברומיאלגיה, חולי סוכרת ועוד.

על אף שזמנה הפנוי מוגבל, יש ליפעת מגוון תחביבים: שירה ואף היתה חברה במקהלה ובחבורת זמר, כולל זו של אפי נצר, כתיבה יוצרת וכתיבת סיפורי חיים, קריאה, הליכות וכמובן טיולים בעולם.

 

תגובות

מומלצים