כתב אישום נגד תושב הגליל בגין הסתה והזדהות עם ארגון טרור

פרקליטות מחוז חיפה הגישה לבית המשפט המחוזי בעיר  כתב אישום נגד עלי עבדאללה סרחאן  בן  64 מכפר נחף, בגין ביצוע עבירות  מגע עם סוכן חוץ, הסתה לטרור וגילוי הזדהות עם ארגון טרור .

02.01.2019 מאת: פורטל הכרמל
כתב אישום נגד תושב הגליל בגין הסתה והזדהות עם ארגון טרור

מעובדות כתב האישום שהוגש באמצעות עוה"ד  יובל לביא  עולה כי החל מחודש מאי 2018,  הצטרף הנאשם כחבר בקבוצת הוואטצאפ "שבכת אלע'אלבון" (רשת המנצחים)  שבה  היו חברים 51 אנשים ממדינות שונות, והיא נוהלה ע"י אדם שכינה עצמו "אסד" ). במסגרת הקבוצה פורסמו תכנים בשבח ארגון חיזבאללה, חלקם מטעם רשת אלמנאר, הן ע"י חברי הקבוצה והן ע"י אסד .

במהלך התקופה, צרך הנאשם תכנים של אלמנאר שפורסמו בקבוצה, ואת חלקם אף העתיק ושיתף בחשבונות הפייסבוק שלו. במסגרת זו , פרסם הנאשם, בין השאר, פרסומים המהווים תמיכה והזדהות עם החיזבאללה, לצורך "הסברה המלחמתית". וכן פרסום הקורא לבצע מעשה טרור, כפי שעולה באישום השני.

ביו היתר,  פרסם הנאשם בחשבון הפייסבוק תמונה בה נראים חיילי צה"ל בסמוך לגדר המערכת, שראשיהם מסומנים בעיגול אדום, ובתמונה כתוב "הפכו אותם למוץ אכול".  במקרה אחר פרסם תמונה של  נסראללה, ועל גבי התמונה נכתב "מבטיך, מילותיך, וקריאותיך של 'אללה אכבר' מפחידים אותם יא אבו האדי".

במקרה נוסף פרסם הנאשם תמונה ובה  תמונתו של נסראללה; תמונתו של נשיא סוריה, בשאר אלאסד, על רקע מסגד אלאקצא, בה נרשם "פלסטיני והמפקד שלי הוא בשאר חאפט' אלאסד. ירושלים היא בירת פלסטין"; ותמונה בה נראית יד המורה עם אצבעה למעלה, מתחתיה נכתב "אנחנו עוד נביס אתכם". מעל התמונות הוסיף הנאשם ופרסם רשומה ובה כתב: "סיד ההתנגדות, מפקד של הניצחון הערבי הראשון מאז עין ג'אלות מכריז מאלצ'אחיה אלג'נוביה של בירות: 'לירושלים צועדים מיליוני שהידים'. שליבו של כל בן חורין מכובד יהיה שמח ושתבער אש שתאכל את הלבבות של הסוכנים הבוגדים שהיו מרוצים מביזיון ומהשפלה. שישמור אותך האל אבו האדי".

התיק נחקר ע"י השב"כ יחד עם ימ"ר צפון- משטרת ישראל  

הפרקליטות ביקשה מביהמ"ש להורות על מעצרו של הנאשם עד לתום ההליכים המשפטיים נגדו.

 

תגובות

מומלצים