כתב אישום נגד 4 נאשמים בגרימת מותו של עובד בשכונת דניה

פרקליטות מחוז חיפה פלילי הגישה לבית המשפט השלום כתב אישום בגין גרם מוות ברשלנות של עובד בבניין בדניה, נגד ארבעה נאשמים חברת הבנייה עץ השקד הנדסה בע"מ מנתניה, מנהל בחברה יניב שפטניצקי, עובד בחברה נדב אנקונינה ועובד קבלן משנה ואסים חניף.

18.07.2019 מאת: פורטל הכרמל והצפון
כתב אישום נגד 4 נאשמים בגרימת מותו של עובד בשכונת דניה

 

מעובדות כתב האישום שהוגש באמצעות עוה"ד מוחמד מולא  עולה כי ביום 04/07/2017 במסגרת עבודות בנייה  בבניין דירות בן 20 קומות, הנמצא ברחוב גלוברמן יהושע 3, סביוני דניה שבחיפה.

הגיע המנוח  טום לוי ז"ל , בן 25  לאתר לצורך ביצוע עבודות אינסטלציה.

בסמוך לשעה 09:00, הורה עובד החברה יניב לעובד הקבלן ואסים לעלות לקומה 20 של בניין הדירות באתר, ולתת הוראות לעגורנאי, באמצעות מכשיר קשר, לצורך הנחת מטען בו שני משטחים של בלוקים  בקומה,  וזאת חרף העובדה כי ואסים אינו  מוסמך לעשות זאת.

בהגיעו לקומה 20, נתן ואסים  לעגורנאי הוראות, באמצעות מכשיר הקשר, ובהתאם להוראותיו הניח העגורנאי את המטען בקצה של מרפסת דירה בקומה 20, כאשר על הרצפה אותה עת חלקי קרשים. כתוצאה מכך, סטה המטען ימינה, ונפלו ממנו מספר בלוקים.

אותה עת, עמד המנוח בקומת הכניסה של בניין הדירות באתר, מתחת לסכך, הבלוקים אשר נפלו מקומה 20 פגעו בסכך, וגרמו לקריסתו, וכן פגעו בראשו של המנוח.

המנוח הובהל  על ידי מד"א לבית החולים רמב"ם, כשהוא מחוסר הכרה ומונשם ולאחר  מספר שעות  נקבע מותו .

התאונה ומותו של המנוח נגרמו כתוצאה מרשלנותם של הנאשמים כדלקמן:

א. חברת הבנייה - לא וידאה שפעולות הבניה באתר יבוצעו בניהולו הישיר של מנהל העבודה אשר מונה לתפקיד זה.
ב. ואסים חניף ביצע פעולות איתות למרות שאינו  מוסמך לכך.
ג. נדב  אנקונינה הורה לואסים  לבצע פעולות איתות למרות שאינו מוסמך לכך.
ד. יניב שפטניצקי הורה על ביצוע עבודות בניה באתר ללא ניהולו הישיר של מנהל העבודה אשר מונה לתפקיד זה, והורה על ביצוע עבודות בניה באתר בניהולו של נדב למרות שאינו   מוסמך לכך.

 

תגובות

מומלצים