כ-150 אלף מטיילים פקדו יום חמישי את שמורות הטבע והגנים הלאומיים

בין האתרים המובילים היו: הגנים הלאומים קיסריה עם כ-5,500 מטיילים, מצדה עם כ-3,500 מטיילים, גן לאומי ירקון תל אפק ובית גוברין עם כ-3,000 מטיילים בכל אחד מהם, גן השלושה ומעיין חרוד.

17.10.2019 מאת: פורטל הכרמל והצפון
כ-150 אלף מטיילים פקדו יום חמישי את שמורות הטבע והגנים הלאומיים

 

בין השמורות בלטו בעיקר עין גדי עם כ-3,500 מטיילים, מערת הנטיפים, הבניאס, ושמורת החולה בה נערכה פעילות מיוחדת על עולמם של בעלי הכנף.

עוד בלטו היום שמורת הטבע נחל כזיב עם למעלה מ-1,000 מטיילים, בה נערכו מבעוד עם היסעים לרווחת המטיילים לנקודות תחילת המסלול פרי שיתוף פעולה של רשות הטבע והגנים, רשות ניקוז ונחלים גליל מערבי ומיזם אוצרות הגליל. היסעים אלו יעמדו לרשות המטיילים עד יום שני.

בין הפעילות שתקיים מחר ובימים הקרובים רשות הטבע והגנים: "הבית של בעלי הכנף" ביום שישי בשמורת הטבע החולה על עולמם של בעלי הכנף בשיא עונת הנדידה, "נהיה כולנו אבירים ביום ובלילה" בגן הלאומי כוכב הירדן בשישי ועד יום א, "שוק האוכל בפארק הבשור ביום שבת ו"תחרות הפיסול בחול" בגן הלאומי חוף פלמחים ביום שבת. פרטים על כל הפעילויות באתר האינטרנט של רשות הטבע והגנים.

לדברי רעיה שורקי, מנהלת חטיבת קהל וקהילה ברשות הטבע והגנים, "בזכות מזג האוויר שהתייצב זכינו היום לשיא מטיילים מכל ימי החג וחול המועד. שמחנו לקבל תגובות ומחמאות רבות מקהל המטיילים על מגוון הפעילויות שלנו בנושאי שמירת טבע, מורשת ונוף במגוון רחב של אתרים. בתוך כך מטיילים רבים נהנו מסלולי טיול מונגשים ונוחים המתאימים לכל סוגי הקהלים לרבות מטיילים עם מוגבלויות ומשפחות עם ילדים קטנים ועגלות. אני מזמינה את קהל המטיילים לנצל את סוף השבוע הארוך לחוויית לינה בחניוני הלילה שלנו בהם החניונים בדרום בגנים הלאומיים ממשית, פארק הבשור, תל ערד ובארות ולהנות גם מחווית טיול מדברית במזג אוויר נעים".

 

תגובות

מומלצים