לא חובה להחזיק רישיונות רכב ונהיגה בעת הנהיגה

תקנה חדשה תכנס לתוקף בימים הקרובים, שנועדה לצמצם את הביורוקרטיה לציבור הנהגים, ולשפר את השירות ובעיקר לחסוך מהנהגים קנסות מיותרים.

13.06.2018 מאת: פורטל הכרמל
לא חובה להחזיק רישיונות רכב ונהיגה בעת הנהיגה

מצמצמים ביורוקרטיה. ועדת הכלכלה של הכנסת אישרה תקנה חדשה של שר התחבורה והמודיעין, ישראל כץ, המבטלת את הצורך להחזיק בעת הנהיגה ברישיון נהיגה ורישיון רכב, בכלי רכב פרטיים, רכב מסחרי עד 3.5 טון וכלי רכב דו גלגלים. התקנה תכנס לתוקף בימים הקרובים, עם פרסומה ברשומות.

על פי התקנות כיום, חלה חובה על הנהגים להחזיק ברשותם רישיון נהיגה ורישיון רכב בעת הנהיגה. הקנס על אי החזקת רישיונות ברכב עומד כיום על 100 שקלים.

עם כניסת התקנות לתוקף, יוכלו הנהגים להחזיק ברשותם אחד מאמצעי הזיהוי הבאים: תעודת זהות, דרכון ישראלי או רישיון הנהיגה. בדיקת תוקף הרישיונות תתבצע באמצעות מסופי ניידות המשטרה, המחוברים און ליין למשרד התחבורה.

השר כץ ציין כי התקנה החדשה תצמצם את הביורוקרטיה לציבור הנהגים ותחסוך מהם קנסות מיותרים. "ביטול החובה להחזיק רישיונות נהיגה ורכב בעת הנהיגה, יחסוך מהנהגים גם את הצורך בהנפקת כפל רישיונות נהיגה ורכב, ויסייע למשטרה במלאכת הזיהוי והאכיפה של הנהגים בכבישים", אמר השר כץ. יצוין כי הדרישה לנשיאת תעודת ביטוח חובה של הרכב נותרת בעינה.

שר התחבורה הוסיף כי התקנה החדשה היא חלק משורה ארוכה של שיפורים מהפכניים שמבצע משרד התחבורה בשירותי הרישוי, וכוללת בין השאר את הארכת תוקף רישיונות הנהיגה עד גיל 70, שתאפשר חיסכון של מאות שקלים באגרת הרישוי, צמצום ביורוקרטיה וקיצור זמני ההמתנה במשרדי הרישוי.

 

תגובות

מומלצים