להוסיף את הילדים הנכים לרשימת הזכאים למענק מוגדל

הממשלה החליטה שהביטוח הלאומי יעביר מענק לכל אזרח, והרחיבה את המענק למשפחות מרובות ילדים, כדי להקל על ההוצאות בימי הקורונה. הממשלה הוסיפה גם מענק מיוחד לנכים, אולם קבוצה אחת נותרה מחוץ לרשימה, הילדים הנכים.

10.08.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
 להוסיף את הילדים הנכים לרשימת הזכאים למענק מוגדל

 

עו"ד איתן פלג שמשרדו מייצג נכים ונפגעים מתרעם על שהורים לילדים נכים לא יקבלו מענק מוגדל שניתן לנכים מבוגרים, בפניה לשרי הממשלה וחברי הכנסת הוא ביקש: "הוסיפו את הילדים הנכים לרשימת הזכאים למענק מוגדל".

עו"ד איתן פלג מחיפה, שמשרדו מייצג נכים ונפגעים רבים בתביעות שונות בימי השגרה, מתרעם מאוד על האפליה לרעה של הילדים הנכים. בפוסט זועם שהעלה בדף הפייסבוק שלו שזכה לתגובות רבות, הוא  מבקש לתקן את העוול ופנה במכתבים לשר האוצר, שר העבודה והרווחה, ולשרה לשוויון חברתי .

 לדבריו "אפשר לנסות ולהבין את ההיגיון שמאחורי ההחלטה להרחיב הזכאות למענק עבור הילדים." הוא מברך גם על ההחלטה להגדלת הזכאות (1,500 ש״ח במקום 750 ש״ח) לנכים ומקבלי קצבאות: נכות כללית, סיעוד, שירותים מיוחדים לאחר פרישה, נכי פעולות איבה, נכי צה"ל ועוד.

"אך על רקע כל אלה לא ניתן לקבל את ההחרגה המקוממת של הילדים הנכים מרשימת הזכאים לקבלת מענק מוגדל. כל מי שמטפל, מגדל או מייצג את הילדים האלה יוכל להעיד כי הטיפול, הליווי, השמירה והקידום שלהם בתקופת משבר הקורונה הינם קשים ומסורבלים שבעתיים. מעבר לשגרה הקשה הטיפולים בתקופת משבר מאתגרת זו דורשים מקוריות, השקעה והוצאות נכבדות. הרבה מעבר לשגרה".

"ממש בלי שמץ של פוליטיקה - אם החלטתם שמגיע מענק לכל ילד, ואם מגיע מענק מוגדל לנכים מבוגרים, אז תסתכלו לילדים הנכים בעיניים, ואז גם להורים שלהם. הם גיבורים אמיתיים, ועכשיו הם זכאים מכם למענק המוגדל והמשופר. לפחות כמו כל השאר. התבלבלתם? לא שמתם לב? שכחתם אותם? טעיתם? אין בעיה, קורה. רק תתקנו.ושיהיה במהרה, בהצלחה ובצדק". כתב בדף הפייסבוק שלו כמו כן פתח גם קבוצת מאבק ומחאה בפייסבוק: ״בשם הילדים- דורשים מענק מוגדל גם לילדים הנכים״.

עו"ד איתן פלג מציין כי קבוצת הילדים הנכים כוללת ילדים עם ליקויים מיוחדים, כאלה הזקוקים לטיפול רפואי קבוע, הזקוקים לעזרת הזולת, ילדים עם עיכוב התפתחותי חמור, ילדים הזקוקים להשגחה רבה, כאלה הזקוקים לסיוע רב בתקשורת, ילדים עם ירידה משמעותית בשמיעה או בראיה, ילדים עם אוטיזם, פסיכוזה או עם תסמונת דאון.

 

פורטל הכרמל

תגובות

מומלצים