למנוע קורבנות נוספים של חרם ונידוי בקרב הילדים

בעקבות מותו של ילד בן 10 מהעיר יבנה שנפל אל מותו, עולה שוב על סדר היום תופעת החרם וההצקה ממנה סובלים תלמידים רבים. ראש העיר קריית ביאליק, אלי דוקורסקי חושב כי מערכת החינוך לא עושה דיה בכדי למנוע הישנות מקרים.

10.09.2019 מאת: פורטל הכרמל והצפון
למנוע קורבנות נוספים של חרם ונידוי בקרב הילדים

 

דוקורסקי בפניה למנהלי בתי הספר בעיר: "פנו מזמנכם ושוחחו עם התלמידים בכדי למנוע קורבנות נוספים של חרם ונידוי".

ראש העיר קריית ביאליק, אלי דוקורסקי חושב כי מערכת החינוך לא עושה דיה בכדי למנוע הישנות מקרים אלו ופנה פנייה אישית למנהלי בתי הספר בעיר.

דוקורסקי: "לכם, המנהלים, המורים ובעיקר ההורים, הדמויות המרכזיות בחיי הילדים, היכולת המיטבית להסביר להם כמה הרסנית יכולה להיות החרמת ילד, איזה פצע היא פוערת בלבו, איזו צלקת יישא עמו כל ימי חייו לאורך השנים. פנו אלי הורים, שסיפרו לי על חרם מאורגן נגד ילדיהם, על הסבל שנגרם לילדיהם ולהם ועל הכאב שמלווה אותם. מקרים אלה לא נתנו לי מנוח והדירו שינה מעיני. לנגד עיני ראיתי את ילדיי ונחרדתי כי זאת יכולה להיות גם מנת חלקם".

דוקורסקי ביקש לפנות את הזמן במערכת השעות ולשוחח עם התלמידים בכדי למנוע פגיעה בילדים נוספים, שעלולים להיות קורבנות של חרם ונידוי.

דוקורסקי: " דברו עם הילדים, הסבירו להם מה התנהגות מחרימה עלולה לגרום למוחרם ומה היא תעשה לכם כהורים, מורים ומנהלים. היום זה הילד האחר שיוחרם - מחר חלילה זה יהיה הילד של כל אחד מאתנו".

 

תגובות

מומלצים