למרות הסגר הפגנות המחאה התקיימו בכל הארץ

עשרות בני אדם יצאו לצעדה ספורטיבית מצפון הארץ לירושלים, במסגרת המחאה נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו, ותוך ניצול הפרצה במגבלות הסגר, המאפשרות יציאה מתחום הקילומטר לצורך קיום פעילות ספורט.

03.10.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
למרות הסגר הפגנות המחאה התקיימו בכל הארץ

 

צעדת המחאה "עולים לדגל", הביאה עשרות מוחים לצעדה רגלית, לכיוון מעון רה"מ בירושלים, המוחים קוראים לשמירה על הדמוקרטיה.

בנוסף התקיימו הפגנות מחאה בערים השונות כמו בכל יציאת שבת, משתתפי מחאה שהפרו את תקנות שעת החירום נתקלו בשוטרים שפיזרו את ההפגנות, רשמו דוחות וביצעו מעצרים למפירי הסדר הציבורי.

במסגרת המאבק בנגיף הקורונה ובעקבות העליה בתחלואה, הממשלה האריכה את התקנות לתקופת החגים עד ליום רביעי, 14.10.2020 והוסיפה מגבלות חדשות, גם לחג הסוכות.

להלן ההגבלות לתקופה זו:

 יציאה מהבית - חל איסור לצאת מהבית למרחק של מעל 1,000 מטר מלבד מקרים חריגים. יודגש כי גם בטווח זה, חל איסור לשהות במקום שאינו מקום המגורים למעט המקרים שהוגדרו בתקנות.

 יציאה מתחומי היישוב - חל איסור לעבור בין יישובים, גם אם מדובר בפעילות חיונית, אלא אם כן לא ניתן לבצעה בתחום היישוב.

 קבלת קהל - חל איסור לפתוח עסקים לקבלת קהל מלבד שירותים ומוצרים חיוניים.

 מקומות עבודה - חל איסור על מעסיקים לאפשר הגעה של עובדים למקום העבודה, למעט מקומות עבודה שנקבעו ככאלה המספקים שירות קיומי או חיוני, ולמעט כניסת עובדים שנדרשים לשם המשך הפעילות התפקודית של מקום העבודה.

 פעילויות חינוכיות - מערכת החינוך כולה סגורה למעט מסגרות בהן הותר המשך פעילות כמו מסגרות החינוך המיוחד. אם מתאפשרת למידה מרחוק – ניתן לקיימה.

 יציאה מהארץ - יציאה למטרת נסיעה לחו"ל מותרת לכל מי שרכשו כרטיסי טיסה עד לתאריך 25.09.2020. הרוכשים מעבר למועד זה לא יוכלו לממש את כרטיס הטיסה שירכשו, אלא אם כן קיבלו היתר מיוחד ממשרד התחבורה.

 התקהלות - במקומות בהם מותרת השהייה – עד 20 איש בשטח פתוח ועד 10 אנשים במבנה.

 תפילות - ניתן לקיים תפילות בשטח פתוח בלבד וברדיוס של עד 1,000 מטר מהבית, בכפוף למגבלת ההתקהלות של עד 20 איש ולשמירה על מרחק של 2 מטרים בין אדם לאדם.

 הפגנות - ברדיוס של עד 1,000 מטר מהבית, בכפוף למגבלת ההתקהלות של עד 20 איש ולשמירה על מרחק של 2 מטרים בין אדם לאדם. - תוקף הנחיה זו עד ליום רביעי, 7.10.2020.

 חג סוכות - אין לעשות סוכות משותפות לאנשים שלא גרים באותו מקום מגורים. סוכה תשמש אך ורק אנשים הגרים באותו מקום מגורים, ללא אורחים. אין להקים סוכות משותפות גם בבניין משותף, אלא אם כן הסוכה בעלת עד מחצית מהדפנות וממוקמת במרחב ציבורי ואז ניתן להתקהל עד 20 אנשים תוך שמירת מרחק ומסכות - תוקף הנחיה זו עד ליום שני, 12.10.2020.

 ארבעת המינים - חל איסור על פתיחת שווקים והפעלת דוכנים. ארבעת המינים יוכלו להימכר בחנויות חיוניות או בחנויות שמוכרות את ארבעת המינים בלבד.

 תחבורה ציבורית - פועלת באופן מצומצם.

 

פורטל הכרמל

תגובות

מומלצים