למרות הסגר ממשיכים לקבל קנסות קורונה ולשלם קנסות

מנתוני המרכז לגביית קנסות ברשות האכיפה והגבייה, האמון על גביית קנסות הקורונה שמטילה המשטרה, עולה כי למרות הסגר נמשכת האכיפה. עד כה ניתנו 457,326 קנסות בסכום כולל של 277,295,988 ₪, רובם בגין אי-עטית מסכה.

31.12.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
למרות הסגר ממשיכים לקבל קנסות קורונה ולשלם קנסות

עמאד שחידם, דובר רשות האכיפה והגביה.

 

בשבוע ממוצע ניתנים כ 10,000 קנסות וממוצע זה נשמר גם בתקופת הסגר.

עד כה שולמו 125,733 קנסות בסך כולל של 61,619,996 ₪. מהמרכז לגביית קנסות ברשות מציינים, שמדובר בערך ב 60% מהחייבים שמשלמים את הקנס במועד (90 ימים לשלם את הקנס).

כ 101,000 חייבים שלא שילמו מקבלים בתקופה האחרונה התראות לפני נקיטת הליכים בעניינם וכן הודעה שלחובם התווספו 50%, בהתאם לחוק.

מנהל המרכז לגביית קנסות ברשות האכיפה והגבייה, דורון תשתית, מדווח, כי המרכז מטפל באלפי פניות של חייבים המבקשים סיוע בפריסת החוב ומחיקת הפיגורים. "פונים למרכז לסיוע סוחרים שקיבלו קנסות בגין פתיחת העסק, אזרחים בחל"ת, מובטלים ועוד, ולכולם אנו משתדלים לסייע ככל הניתן. לאחרונה, פונים אלינו הורים לצעירים  שהם תלמידי תיכון ומספרים לנו שהם שמעו על הקנס רק עם קבלת ההתראות שלנו או שלפעמים פונים הנער או הנערה בבקשה לסיוע. חלקם מספר שמדובר בדמי הכיס של כמה חודשים. אנחנו מתחשבים בפונים ומבינים שהמצב קשה ועדיין הדרך הנכונה למנוע את קבלת הקנסות היא הקפדה על הנחיות הקורונה שנועדו, בראש ובראשונה, לשמור על בריאות כולנו."

 

את הידיעה העביר עמאד שחידם דובר רשות האכיפה והגביה.

 

תגובות

מומלצים