לשחרר את הנשים הדרוזיות מידי דאעש

מעל חודש וחצי שלא יודעים מה עלה בגורלן של הנשים הדרוזיות הסוריות החטופות בידי דאע"ש, מחאה והתארגנות של דרוזים ברחבי העולם שדורשים לשחרר את החטופות, האם הייתה פניה לצה"ל מסורים להתערב?

11.09.2018 מאת: פורטל הכרמל
לשחרר את הנשים הדרוזיות מידי דאעש

העדה הדרוזית בסוריה שנתנה את כל כולה לביטחון המדינה, כמו במדינות האחרות בהן חיים דרוזים במזה"ת, הדרוזים בסוריה מוצאים את עצמם רגע אחרי ששלטון אסד חוזר לשלוט במחוז שלהם, מאוימים בגזר דין מוות כל רגע.

כשהשלטון הסורי רוצה להבליט ביטחון וכוח שהוא שולט, הוא יודע לעשות את זה בצורה יוצאת מהכלל, אבל כאשר הפוקוס נעלם, המצב נהפך למקום מסוכן לבני אדם, שודים רציחות, חטיפות והרג.

החטופות הדרוזיות ביד דאע"ש מזה זמן רב, עדיין ללא כל סימן חיים, הדרוזים במחוז סווידה פנו לכל גורם אפשרי לעזור באיתור החטופות, בכל יום נהרגים ונחטפים עוד צעירים וצעירות, שממש לא מוזכרים.

נטען בפנינו ע"י גורם, שהייתה פניה למערכת הפיקוד של צה"ל, בבקשה שיתערבו באיתור החטופות. אין אישור לדברים.

בתאריך 27-7-2018 התפרסמו תמונות של החטופות הדרוזיות מסויידה שנמצאות בידי דאע"ש, ארגון דאע"ש שלח את התמונות של החטופות הדרוזיות מכפר שבקי במחוז סווידה, כאשר מאחורי כל אישה וצעירה דגל המדינה האסלאמית.

התושבים המקומיים טענו, כי אין עם מי לדבר במחוז סווידה, כל אחד עוסק בדברים אחרים ובינתיים החטופות עדיין בידי דאע"ש, למרות הטענות של אנשי הארגון שלא פגעו בנשים הדרוזיות ושהם מציבים דרישות בפני השלטון הסורי, כדי לשחרר את החטופות.

משיחה עם תושבים סורים, טענו בפנינו שזה משחק מתואם בין דאע"ש לשלטון הסורי, כדי לגרום לדרוזים להיות אסירי תודה שהשלטון שיחרר והחזיר את הנשים הדרוזיות.

יש לציין שבלילה של  24/7/2018 נמצאו 4 נשים מהחטופות, שתיים ללא רוח חיים ושתיים נמצאו באחת המערות באזור, הם סיפרו שמצאו במערה מסתור במנוסתן מידי לוחמי דאע"ש, לגבי הנשים שנמצאו ללא רוח חיים, אחת נמצאה ירויה, והאחרת נפטרה מתשישות.

 

أسماء أهلنا المخطوفون من قرية الشبكي .
 
 فاديا بادي ابوعمار 
شهدجودات ابوعمار
قصي جودات ابوعمار
سعاداديب ابوعمار
ميرنا ولميس حكمت ابوعمار 
اكثم حكمت ابوعمار
رسمية أديب ابوعمار 
آلاء ذوقان ابوعمار
رائدة صابرابوعمار
اسما نبيل ابوعمار 
ثروت فاضل ابوعمار 
فريال عزالدين ابوعمار
مشاعل سعيد ابوعمار
مريم سعيد ابوعمار 
جومانة الشاعر 
زينة جميل ابوعمار 
غصن حسن ابوعمار
منى سليم ابوعمار
شمس سوراج ابوعمار

 

תגובות

2. מדינה ואזרח לפני 9 חודשים
אין זכות קיום למדינה שלא מגינה על תושביה
1. דרוזי לפני 9 חודשים
דרוזי

מומלצים