מאסר למנהל קו שחיטה וסגנו שהתעללו בבעלי חיים

בית המשפט השלום בנצרת, בפני כב' השופטת דלית שרון-גרין, גזר שישה חודשי מאסר בדרך של עבודות שירות על מנהל קו השחיטה במפעל "אדום אדום" שבבית שאן וממלא מקומו ממוקייבלה לאחר שהורשעו בנובמבר 2018 בעבירות של התעללות בבעלי חיים.

18.06.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
מאסר למנהל קו שחיטה וסגנו שהתעללו בבעלי חיים

 

הוטל על הנאשמים  קנס בסך 8,000 ₪ על כל אחד מהם  ופיצוי בסך 3,000 ₪, שישלם כל אחד מהנאשמים לטובת עמותת אנימלס ( אנונימוס לשעבר שחשפה את הפרשה).

כבוד השופטת ציינה בגזר הדין כי " לקחתי בחשבון את העובדה שמדובר בכתב אישום חדשני ובענישה ראשונית.  על בסיס האמור, לאחר ששקלתי את מכלול השיקולים, ביניהם עקרון האחידות בענישה, ואיזנתי ביניהם, אני סבורה שיש למקם את עונשי מאסרם של שני הנאשמים בחלקו הבינוני נמוך של המתחם שנקבע.  אשר לפיצוי לו עתרה המאשימה, ברי שאין דרך לפיצוי הקרבנות הישירים, נפגעי העבירות בהן הורשעו הנאשמים. לפיכך עתרה המאשימה להעברת הפיצוי לטובת עמותת אנימלס, שבעבר נקראה עמותת אנונימוס, ...... עמותת אנימלס חרתה על דגלה עקרונות של כבוד וחמלה כלפי בעלי חיים ופועלת ליישומם, בין היתר, בכלים משפטיים הכוללים הגשת עתירות לבג"צ לטובת בעלי חיים שונים.  

שוכנעתי כי בנסיבותיה של הפרשה דנן, בין היתר, נוכח הנזק העצום שנגרם, ובעיקר בהנתן מטרתו – מקסום רווחי המפעל בו עבדו הנאשמים שנים ארוכות, ונאשם מס' 2 עדיין עובד בו, ראוי לפסוק פיצויים, שיועברו לטובת עמותה זו".

התיק נוהל באמצעות עו"ד ג'וזף מאיו מפרקליטות מחוז צפון-פלילי.

 

תגובות

מומלצים