מאסר עולם לצעיר מהצפון שרצח ביריות את אמו

בית המשפט המחוזי בחיפה גזר מאסר עולם על צעיר מהצפון שרצח ביריות את אמו, הנאשם ירה באמו 6 כדורים מטווח קצר וגרם למותה, בהיותה כבת 46, וישלם פיצוי בסך 250 אלף ש"ח לאחיו הקטן בגין הנזקים שגרם לו בכך שרצח את אמו.

04.07.2019 מאת: פורטל הכרמל
מאסר עולם לצעיר מהצפון שרצח ביריות את אמו

 

בית המשפט המחוזי בחיפה בפני הרכב  כב' השופטת, דיאנה סלע וכב' השופטים אבי לוי וערן קוטון גזר מאסר עולם על בן שירה באמו לא פחות מ-6 כדורים מטווח קצר, וגרם למותה, בהיותה כבת 46 , זאת לאחר  שהורשע בעבירת רצח  בתום שמיעת הראיות בתיק . וכן חויב בתשלום  פיצוי על סך 250 אלף ₪ עבור  אחיו הצעיר ביותר, שהיה אז בן 11 בלבד,  בגין הנזקים שגרם לו בכך שרצח את אמו .

נזכיר כי הנאשם תושב כפר בצפון ירה במהלך שנת 2016 באמו  לא פחות מ-6 כדורים מטווח קצר, וגרם למותה, בהיותה כבת 46 בלבד, אישה ואם לחמישה ילדים על רקע מניע הקרוי חילול "כבוד המשפחה", כשצעיר בניהם היה רק בן 11. 

בנוסף לעונש מאסר העולם, ביקשה המדינה להטיל גם פיצוי כספי בגין הרצח לטובת ילדי המנוחה. 
ילדי המנוחה הבוגרים סרבו לקבל פיצויים , אך המדינה  עמדה על חיוב הנאשם בפיצויו של אחיו הצעיר ביותר, בנה הקטין של המנוחה אשר היה כבן 11 בעת הרצח , מבלי לבקש את עמדתו, נוכח גילו הצעיר והנסיבות המיוחסות בהן שכל את אמו. 

בית המשפט קיבל את עמדת המדינה ומינה לקטין אפוטרופוס לדין מלשכת הסיוע המשפטי, וחייב  את הנאשם לשלם לאחיו הצעיר  פיצויים המקסימליים מכוח סעיף  77 לחוק העונשין, בסך של 250,000 ₪. 

וקבע בגזר הדין כי  " לאחר ששקלנו את טיעוני הצדדים, אנו מחייבים את הנאשם לפצות את אחיו הצעיר ביותר בגין הנזקים שגרם לו בכך שרצח את אמו האהובה, קטע את אורח חייו כפי שהכירם לפני הרצח, ודן אותו לגדול במשפחה ללא אם, מעבר לטראומה הנוראה שנגרמה לו כתוצאה מכך שאמו נרצחה; אין צורך בדמיון רב או בתסקירי נפגע על מנת לתאר את הנזקים הנפשיים והרגשיים שנגרמו לילד שהיה אז בן 11 בלבד בגין המעשה הנורא."

התיק נוהל באמצעות עוה"ד לילך תמיר .

 

תגובות

מומלצים