מדריך בערבית עם הנחיות ומידע לאנשים עם מוגבלות

לאתר נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות עלה מדריך אינטרנטי בשפה הערבית ובו המידע המפורסם לציבור בפורמטים נגישים, ומידע ספציפי הרלוונטי לאנשים עם מוגבלות ומשפחותיהם בנושאים השונים כגון תעסוקה, חינוך, הנחיות היציאה מהבית ועוד.

06.04.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
מדריך בערבית עם הנחיות ומידע לאנשים עם מוגבלות

 

המדריך הוכן כחלק מהיערכות הנציבות למגפת הקורונה, והשינויים התדירים בהנחיות ובמדיניות המציבים אתגרים רבים בפני אנשים עם מוגבלות ומשפחותיהם.

במדריך מופיעים לראשונה מסמכים ב'פישוט לשוני' בשפה הערבית, אשר מנגישים את ההנחיות עבור אנשים עם מוגבלות קוגניטיבית בשפה הערבית. זאת, מתוך הכרה בצורך הייחודי בהתאמה מיוחדת זו.  בנציבות מציינים כי המדריך הוא דינמי ומתעדכן בכל העת בהתאם להתפתחויות ולעדכונים השונים.

בנוסף, מוקד פניות הציבור של נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות מטפל גם בפניות בשפה הערבית, וניתן לפנות מדי יום בין השעות 9:00-16:00 בכל הנושאים הרלוונטיים לאנשים עם מוגבלות ומשפחותיהם בתקופה זו באמצעות שליחת מייל לכתוב pniotnez@justice.gov.il 

או בטלפונים 6763*, או 073-3925892 או 073-3925875 או 073-3925898.

אברמי טורם, נציב שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות: "אנשים עם מוגבלות בכלל, ואנשים עם מוגבלות בחברה הערבית בפרט מתמודדים עם קשיים כפולים ומכופלים כתוצאה ממשבר הקורונה. השינויים התדירים ומצב החירום שנכפה על כולנו מחייב התייחסות ספציפית לאוכלוסייה זו והפקת חומרים רלוונטיים בפורמטים נגישים. אתר האינטרנט בערבית נותן מענה מסוים לסוגיה זו, ואנו פועלים כל העת כדי שאנשים עם מוגבלות לא ייפגעו יתר על המידה כתוצאה מהמשבר".

קישור לאתר: https://bit.ly/2V1dgHo

 

תגובות

מומלצים