מהומות בארה"ב: שוטרים ומפגינים נפגעו, טראמפ הובהל לבונקר

המהומות בארצות הברית לא נרגעות, הלילה הבזיזה והאלימות המשיכו: גל המהומות ברחבי המדינה

03.06.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
מהומות בארה"ב: שוטרים ומפגינים נפגעו, טראמפ הובהל לבונקר

בעקבות מותו של העצור השחור ג'ורג' פלויד נמשך, כשבעשרות מדינות נרשמו עימותים קשים במהלך ההפגנות נגד האלימות המשטרתית.

מאות מפגינים נעצרו בעקבות המחאות האלימות, לאחר שהציתו ניידות משטרה, מבנים ורכבים, לצד מעשי ביזה ותקיפות אלימות.

לפי הדיווחים, עשרות שוטרים ומפגינים נפצעו בעימותים הקשים ברחבי ארה"ב. תיעודים שפורסמו ברשתות החברתיות הראו את כוחות הביטחון מתעמתים עם פורעים שמשליכים לעברם חפצים, שורפים מכוניות וניידות, משחיתים רכוש ומנפצים חלונות של מבנים סמוכים. המהומות שנמשכו שעות ארוכות, ובמהלכם הכוחו השתמשו בגז מדמיע, רימוני הלם ואף ירו כדורי גומי בנסיון לפזר את המתפרעים.

בוושינגטון הבירה, קהל של אלפים התאסף מול הבית הלבן בהפגנת מחאה שנותרה לא אלימה. על אף זאת, על פי דיווחים, אנשי השירות החשאי הובילו את הנשיא טראמפ למתקן תת-קרקעי כדי לשמור על ביטחונו.

25 ערים ברחבי המדינה – ביניהן מיניאפוליס שבה התרחש האירוע שהוביל למותו של פלויד, וכן מיאמי, אטלנטה, לוס אנג'לס ודנבר – הכריזו על עוצר לילי בעקבות המהומות הקשות, ומדינות רבות נוספות ביקשו סיוע מהמשמר הלאומי האמריקני לאחר שכוחות המשטרה המקומיים לא הצליחו להשתלט על המחאות.

משפחתו של ההרוג, ג'ורג' פלויד, הודיעה כי היא מעוניינת בהעמדתם לדין של יתר שלושת השוטרים שנכחו בתקרית בה נהרג. אחיו של ההרוג, פילוניס פלויד, פנה למפקד משטרת מיניאפוליס, מדריה אדונדו, ואמר: "אני רוצה לדעת אם הוא יביא לצדק עבור אח שלי, האם הוא יעצור את יתר השוטרים ויביא אותם לדין?".

לעוד חדשות ועדכונים עקבו אחר חדשות DFN

 

תגובות

מומלצים