מהלילה מתחיל שעון הקיץ

בשעה 2:00 יש להזיז את השעונים שעה אחת קדימה ל-3:00. שעון הקיץ יימשך 212 יום ויסתיים ויסתיים במוצאי שבת, 25 באוקטובר 2020, עם המעבר לשעון קיץ, נפסיד שעת שינה אחת אך נזכה בשעת אור נוספת.

26.03.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
מהלילה מתחיל שעון הקיץ

 

בישיבה שהתקיימה בראשות המשנה לר׳ המל״ל, איתן בן דוד בהשתתפות נציגי צה״ל, מלל, משרד הפנים, משרד האוצר, משרד התקשורת, משרד המשפטים, רשות התקשוב הממשלתי, מערך הסייבר וגופים נוספים, הומלץ כי אין אפשרות לדחות את שעון הקיץ ל-1.5.2020. לפיכך, החליט שר הפנים, אריה דרעי לאמץ את המלצת אנשי המקצוע והודיע כי שעון הקיץ יחל בלילה שבין חמישי לשישי השבוע. 

שר הפנים, אריה דרעי, המליץ כזכור לדחות את שעון הקיץ ל-1.5.2020 כדי לצמצם את שעות האור ובכך להקטין את מספר התושבים המסתובבים במרחב הציבורי, בעקבות התפשטות נגיף הקורונה. המלצתו זכתה לתמיכה מגורמים שונים והיועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, תמך עקרונית ביוזמה.

ברשות התקשוב הממשלתית ו״ישראל דיגיטלית״, הודיעו כי תאריך המעבר בין תקופת שעון החורף לשעון הקיץ מוגדרת באופן מובנה במערכות ההפעלה של שרתים, מחשבים, ציוד תקשורת ואף טלפונים סלולרים.

כדי לשנות את תאריך החלפת השעונים, על יצרני מערכות ההפעלה לייצר גרסת תיקון, להפיץ אותו, ולאחר מכן להתקין את העדכון בכל שרת, מחשב וטלפונים במחשבי הממשלה ושל גורמים רבים במשק. עדכון השרת כרוך בימי עבודה רבים ולא ניתן לבצע זאת עד יום חמישי בלילה, תאריך התחלת שעון הקיץ.

 

פורטל הכרמל

תגובות

מומלצים