מזל טוב ליאנוח ולכסרא

לידה אחרי לידה, חובש מד"א יילד לראשונה וכעבור כשעה בפעם השנייה, ערן לפל חובש מתנדב רכוב על אופנוע מד"א, הוזעק לבית משפחת סעד בכפר יאנוח, שם, יילד את פנאר, פחות מחצי שעה לאחר מכן הוזעק ללידה נוספת בכפר כסרא.

28.08.2019 מאת: פורטל הכרמל והצפון
מזל טוב ליאנוח ולכסרא

צילום מד"א

ערן לפל חובש מתנדב רכוב על אופנוע מד"א, הוזעק לבית משפחת סעד בכפר יאנוח, שם, יילד את פנאר, שלא הספיקה להגיע ללדת בבית חולים, שכן לידתה התקדמה במהירות. דקות בודדות לאחר שערן הגיע למקום, התינוקת נולדה כשהיא במצב טוב, ומיד החלה לבכות.
 
פחות מחצי שעה לאחר מכן, ערן החובש, שמתגורר בכפר ורדים, הוזעק למקרה נוסף של אישה שכורעת ללדת בביתה בכפר כסרא. ערן עלה על אופנוע החירום של מגן דוד אדום, והגיע בתוך דקות בודדות למקום. שם, הלידה הספיקה להתקדם, והתינוקת החלה לצאת עוד טרם הגעתו למקום.

אביה של התינוקת, סלימאן סלח עלי, הוא חניך בקורס חובשי רפואת חירום של מד"א. הוא החל לסייע לאשתו ללדת יחד עם אימה, בדקות הבודדות עד להגעת צוותי מד"א למקום. "לא דמיינתי שאצטרך ליישם את הדברים שלמדתי בקורס החובשים של מד"א לפני סיום הקורס, ועוד בלידה של אשתי", סיפר סלימאן סלח עלי, "אין ספק שאלה היו רגעים מלחיצים, אבל קיבלתי ליווי מקצועי ומרגיע מהפראמדיקים במוקד 101 של מד"א. זה יכול לקרות לכל אחד, והמקרה הזה הוכיח לי כמה ההכשרה הרפואית שאני רוכש חשובה, ויכולה להיות קריטית ברגעים כאלה בחיים".
 
לאחר בדיקות רפואיות, וכשהן במצב טוב, פונו שתי התינוקות בניידות טיפול נמרץ של מד"א למרכז הרפואי "לגליל" בנהריה.
 
"אני מתנדב במגן דוד אדום מגיל 15. מזה מספר שנים, בהן טיפלתי בחולים ופצועים, ביצעתי החייאות והצלתי חיי אדם. אבל, עד אתמול, טרם יילדתי וסייעתי להביא חיים חדשים לעולם", סיפר חובש רפואת חירום במד"א ערן לפל, "הלידה הראשונה שקיבלתי כחובש רכוב על אופנוע במד"א הייתה מרגשת מאוד עבורי, והלידה השנייה שהגיעה כעבור פחות מחצי שעה, הייתה עוצמתית ומשמחת לא פחות. הייחוד בפועלנו כחובשים ופראמדיקים במד"א הוא השילוב של סיוע לאנשים במצוקה, חולים ופצועים, וגם ברגעים משמחים אך מלחיצים, כמו לידה בבית".

 

תגובות

מומלצים