מחברים בין כלבים לקשישים

​​הכלב כבר מזמן הוכתר כידידו הטוב של האדם, וממלא את זמנו בהרבה חום ואהבה ואף פעם לא משאיר רגע של שעמום או לבד. כאשר הדבר נוגע לגיל השלישי, הדבר חשוב שבעתיים.

02.05.2019 מאת: פורטל הכרמל והצפון
מחברים בין כלבים לקשישים

 

בדיוק בשביל זה, משרד החקלאות יתמוך בטיפול בכלבים עבור בני הגיל השלישי בהיקף של למעלה מרבע מיליון ₪ בשנה, שיממן את הטיפול בחברים על ארבע. 

לטובת המיזם חובר המשרד לתוכנית "חברים לעת זקנה", תכנית אשר הוקמה לפני עשור על ידי "ג'ויינט ישראל" ובשנים האחרונות מופעלת בלעדית על ידי עמותת "מטב", בשיתוף "תנו לחיות לחיות".

מאז הקמתה הצליחה לסייע למאות בני גיל הזהב בטיפול ואחזקת בעלי החיים שלהם. התוכנית מונעת נטישת בעלי חיים עקב חוסר יכולת לטפל בהם. החיבור למיזם יאפשר להרחיבו ולהעניק שמחת חיים לעוד עשרות בני הגיל השלישי, שפעמים רבות נאלצים לחיות לבדם. 

במסגרת התמיכה החדשה של משרד החקלאות יוכל המיזם בשנים הבאות, להרחיב את פעילותו. על פי התוכנית, יאותרו קשישים שאינם מחזיקים כלבים כיום ומעוניינים לקלוט חבר חדש שמחפש בית. משרד החקלאות יממן את המזון הנצרך והטיפולים הרפואיים של הכלבים. בנוסף, התמיכה תסייע במציאת בתים זמניים או קבועים לכלבים ולחתולים של הקשישים בעת אשפוז הבעלים או חלילה בפטירתם. 

כיום, המיזם פועל באזור המרכז, השרון ובאר שבע, במסגרתו נתמכים כ- 120 קשישים ברחבי הארץ. במסגרת המיזם, מתנדבים כ-300 מתנדבים, המגיעים לבתים של הקשישים, מטיילים עם הכלבים, מחליפים ארגזי חול לחתולים, מנקים את כלי האוכל והמים, לוקחים את הכלב או החתול לווטרינר בעת הצורך, ולמעשה מבצעים כל פעולה הקשורה בטיפול בבעל החיים, אשר מטבע הדברים עבור הקשישים היא מסובכת. 

ד"ר נירית צפורי-ברקי, סגנית הממונה על חוק צער בעלי חיים במשרד החקלאות: "מדובר בפרויקט המשלב בין שתי מצוקות יום יומיות הנמצאות בקרבנו, והחיבור לפרויקט מהווה אבן דרך נוספת שמסייעת לשתי האוכלוסיות הללו. מזה תקופה ארוכה שמשרד החקלאות נמצא במגעים עם התכנית החשובה והמרגשת הזו כדי למצוא דרך לתמוך במימונה. כיום, אנו גאים להיות חלק ממנה, וממכלול הערכים בהם אנו מאמינים, כגון: עזרה לזולת, וכמובן אהבת בעלי חיים".

 

תגובות

מומלצים