מחלקה טיפולית חדשה לעברייני מין בבית סוהר בדרום

המחלקה לטיפול בעבירות מין שנפתחה במחוז דרום מצטרפת לשלוש מחלקות שכבר פועלות במחוז הצפון והמרכז. המחלקה תטפל באסירים המרצים עונשי מאסר קצרים בגין הרשעות בעבירות מין.

20.02.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
מחלקה טיפולית חדשה לעברייני מין בבית סוהר בדרום

צילום דוברות שב״ס

 

שירות בתי הסוהר הוא ארגון הכליאה הלאומי והגוף המקצועי היחיד העוסק בכליאה. בנוסף לאחזקת האסירים במשמורת בטוחה, מציעים בשב״ס תהליכי שיקום רחבים ויעודיים לאסירים פליליים על כל קשת העבירות ואורכי המאסר על מנת לשחררם בבוא היום כבעלי מסוגלות להשתלבות מיטיבית ומועילה לחברה.

אתמול, 19.2.20, נחנכה מחלקה לטיפול בעברייני מין בבית הסוהר ׳דקל׳ שבמחוז דרום של שירות בתי הסוהר.

המחלקה לטיפול בעבירות מין שנפתחה במחוז דרום מצטרפת לשלוש מחלקות שכבר פועלות במחוז הצפון והמרכז.

המחלקה תטפל באסירים המרצים עונשי מאסר קצרים בגין הרשעות בעבירות מין.

גונדר אשר וקנין, מ״מ נציב בתי הסוהר: ״בשב״ס מוחזקים כ-800 עברייני מין שישתחררו בעתיד ויחזרו לחיות בקהילה. מוטלת עלינו האחריות לטפל בהם לטובת ביטחונם האישי של כלל התושבים. פתיחת המחלקה לטיפול קצר מועד בעברייני מין מצביעה על המהפיכה במדיניות הכליאה בישראל המחייבת התייחסות טיפולית גם במאסרים קצרים ושחרורים מוקדמים. פתיחת המחלקה במחוז דרום משלימה את האפשרות לטיפול בכל המחוזות ובכוונתנו לפתוח עוד מחלקות מסוג זה בעתיד על מנת להגיע בטיפול לכל אסיר.״

גונדר קטי פרי, מפקדת מחוז דרום: ״פתיחת המחלקה לטיפול בעברייני מין במחוז דרום היא צעד חשוב למחוז בכלל ולבית סוהר ׳דקל׳ כבית הסוהר הטיפולי של המחוז בפרט. המחלקה מצטרפת לתכניות התקון הרבות והמגוונות הקיימות בבית הסוהר ואני מברכת על כך, מודה לכל העוסקים במלאכה ומאחלת בהצלחה לכולם.״

גונדר משנה תמי עזרא, מפקדת בית הסוהר ׳דקל׳: ״אנו רואים עצמנו כגורם המשפיע על שיקום האסיר ועל חזרתו לחברה בצורה מיטיבה ומועילה ע״י מתן כלים המובילים לשינוי דפוסי התנהגות וחשיבה ושינוי דפוסים עבריינים. אמשיך לפעול למימוש מטרה זו בצורה המקצועית ביותר מתוך אמונה, כי הנוסחה העוזרת לאסיר לשנות את אורח חייו היא הענקת תקווה״.

צילום דוברות שב״ס
 

פורטל הכרמל

תגובות

מומלצים