מי מנסה לפגוע בסוהרים?

בעקבות חשדות לניסיונות פגיעה באמצעות פריטי אמל״ח בסוהרים המשרתים בשירות בתי הסוהר ובמתקני שב"ס, פתחה היחידה הארצית לחקירת פשיעה חמורה ובינלאומית (יאחב"ל) בלהב 433 בחקירה גלויה, המשטרה עצרה חמישה חשודים ועיכבה עוד שלושה לחקירה.

03.09.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
מי מנסה לפגוע בסוהרים?

 

במסגרת הפעילות של משטרת ישראל נגד הפשיעה החמורה, בפעילותם הפלילית בארץ ונוכח ראיות אשר העלו חשדות לניסיונות פגיעה באמצעות פריטי אמל״ח בסוהרים המשרתים בשירות בתי הסוהר ובמתקני שב"ס, פתחה היחידה הארצית לחקירת פשיעה חמורה ובינלאומית (יאחב"ל)  בלהב 433 בחקירה גלויה.

בשעות הבוקר נעצרו 5 חשודים ועוכבו 3 נוספים לחקירה באזהרה בחשד למעורבות לכאורה בעבירות של ירי בשטח בנוי, אחזקת אמצעי לחימה, קשירת קשר לביצוע פשע ועבירות לפי פקודת הסמים.

החקירה מתנהלת על ידי משטרת ישראל בסיוע חטיבת המודיעין של שירות בתי הסוהר ויחידת המבצעית ללוחמה בפשיעה של שב״ס, יחידת ״דרור״ ובליווי פרקליטות מחוז מרכז.

על פי החשד, המעורבים, כל אחד על פי חלקו, קשרו קשר, ואף הוציאו לפועל בהזדמנויות שונות ניסיון לפגוע באמצעות פרטי אמל"ח בסוהרים המשרתים בשירות בתי הסוהר ובמתקני שב"ס.

בעקבות האירועים צפויים מעצרים נוספים וככל שיידרש מבחינה חקירתית, יתקיימו דיונים בעניינם בבית משפט השלום בראשון לציון.

בחודשים האחרונים אנו עדים למספר אירועים בהם נעשו ניסיונות לפגוע בסוהרים ובמתקני שב"ס. במשטרה מדגישים, לא נאפשר ולא נשלים עם ניסיונות לפגוע בלובשי מדים ואנשי כוחות הביטחון המבצעים את תפקידם במסירות למען אזרחי ישראל.

אנו מחוייבים לפעול לחקירת המקרים החמורים שהתרחשו לאחרונה וכוונו נגד אנשי שב״ס, באמצעות כל הכלים והאמצעים העומדים לרשותנו, על מנת למצות את הדין עם אותם פורעי חוק אלימים.

 

תגובות

מומלצים