מנהל המיון בשיבא: ''יש מזימה של המדינה להרוג אנשים''

מנהל המיון בבית החולים שיבא, ד"ר יעקב ג'קי אור, תקף בחריפות את הממשלה בעקבות שיאי העומס בבתי החולים:"המדינה נותנת שירות ברמה של עולם שלישי"

02.03.2015 מאת: צביקה גרוניך

קריסת בתי החולים: העומסים הכבדים בבתי החולים ברחבי הארץ המשיכו גם היום (שני), מה שהביא את מנהל המיון בבית החולים שיבא ד"ר יעקב ג'קי אור, לתקוף בחריפות את ממשלת ישראל.

בדברים שאמר ל-ynet טען אור: "זו מדינה שנותנת שירות לאזרחים ברמת אמצעים של העולם השלישי, התשתיות של תחתית העולם השלישי".

לדבריו, חולים רבים שהגיעו אל בית החולים נאלצו להמתין זמן רב מחוץ לחדר המיון כיוון שבמחלקות הפנימיות הייתה תפוסה מעל מאה אחוז.

לטענתו העומס המדובר עלול לגבות חיי אדם. "לא הייתי יכול לקלוט אתמול אף חולה חדש, אפילו אם הוא עבר תאונת דרכים, אם יש לו אוטם חד בשריר הלב או שבץ מוחי. אם לא מתחילים טיפול אפקטיבי בשעה הראשונה בחולים כאלה הסיכוי שלהם לחיות יורד בעשרות אחוזים"

הוא הוסיף: "אני מרגיש כאילו יש מזימה מאורגנת של ממשלות ישראל ב-15 השנים האחרונות להרוג אנשים ואז להוריד את הצפיפות, את הביקוש לדיור וביקוש לעוד כל מיני דברים. אף פעם לא הבנתי את זה - איך אנשים רבים על קוטג' אבל לא יוצאים לרחובות כשבני המשפחה שלהם מתים?".

באשר לטענות כי העומס נגרם בשל הרפואה הפרטית, דחה אור את הטענות: "זה קשקוש שמעליב את האינטליגנציה הפשוטה של האנשים, הרי אין רפואה דחופה במערכת הפרטית וגם אם הייתה אז העומס על המערכת הציבורית היה דווקא יורד. אנשים מתים בגלל הקשקושים האלה".

כזכור, אמש קרס המיון בבית החולים שיבא. גם בבתי חולים נוספים ברחבי הארץ נרשמו עומסים רבים, ותפוסה של מאות אחוזים.

מקור: http://www.kikar.co.il/165240.html

תגובות

מומלצים