מסתבר כי הכל נשאר במשפחה

עובדי פקיד שומה עכו ערכו מבצע ביקורות בעסקים מענפי המסחר ומתן השירותים. למבצע ביקורות זה קדמו קניות ביקורת מקדימות וסמויות שנערכו בימים ובשעות לא שגרתיות.

04.12.2019 מאת: פורטל הכרמל והצפון
מסתבר כי הכל נשאר במשפחה

 

עובדי פקיד שומה עכו ערכו מבצע ביקורות בעסקים מענפי המסחר ומתן השירותים. למבצע ביקורות זה קדמו קניות ביקורת מקדימות וסמויות שנערכו בימים ובשעות לא שגרתיות.

העסקים שנבדקו במסגרת המבצע היו בין היתר עסקים שקיבלו אזהרה בשל ליקויים שנמצאו בביקורת קודמות, עסקים בהם קיים חשד לכאורה לאי רישום הכנסות כחוק ועסקים בעלי נפח פעילות גואה במיוחד. הביקורות התרכזו בערים עכו, נהריה, קריית ביאליק ,קריית מוצקין, כפר יאסיף ,כפר ירכא, כפר  ג'דידה –מכר, כפר דיר  אל אסד, כפר מג'דל כרום וכפר בענה. במסגרת המבצע נערכו 64 ביקורות, מתוכן נמצא כי ב-29 מבתי העסק לא רושמים הכנסות כחוק. 

במהלך הביקורות הגיעו המבקרים לחנות למכירת פירות וירקות במגדל כרום, שם מצאו כי בעל העסק לא רושם את הכנסותיו כחוק. כשנשאל על כך, ענה בעל החנות: "הבת שלי החליפה אותי ולא יודעת להדפיס". בחנות נוספת למכירת פירות וירקות, הפעם בנהריה, נתקלו המבקרים בתירוץ זהה כאשר נמצא כי קניית ביקורת סמויה שנערכה במקום לא נרשמה בספרי העסק. בתגובה טען בעל העסק: "הבת שלי החליפה אותי ולא ידעה לרשום". גם בפיצרייה בקריית מוצקין, בה התגלה כי לא נרשמו הכנסות כחוק, ענה בעל העסק כי "חמי החליף אותי ואולי טעה".

במהלך מבצע זה נתקלו המבקרים גם בבעלי עסק רבים ש"לא זכרו" קניות ביקורת שנערכו בעסק. כך לדוגמה, בעל דוכן פירות וירקות במגדל כרום, טען "לא זוכר שקנו אצלי בכלל" כאשר נמצא שקניית ביקורת שנערכה מספר ימים לפני המבצע לא נרשמה. גם בעל חנות למכירת כלי עבודה במגדל כרום טען "לא זוכר מה היה" כאשר נמצא אי רישום של תשלומים בעקבות קניית ביקורת שנערכה במקום. בחנות למכירת תבלינים בנהריה, נמצאו אי רישום של תשלומים מקניית ביקורת שנערכה מספר ימים לפני המבצע. בעל העסק הסביר גם הוא את העניין באופן זהה וענה: "לא זוכר מה היה".

מבצע הביקורת, נערך כחלק מפעילות נרחבת של רשות המסים כנגד מעלימי מס והון שחור. זאת, במסגרת המדיניות של הגברת פעילות האכיפה לשיפור ולשימור יכולת ההרתעה, הרחבת המודיעין, בין היתר על ידי עריכת מבצעי שטח, שמטרתם להביא לדיווחי אמת ולגביית מס אמת ובכך להגביר את השוויון בנטל בקרב האזרחים.

 

תגובות

מומלצים