מעבדה יחודית לקורונה במחוז

החלה לפעול מעבדה ייעודית לבדיקות קורונה שהוקמה על ידי כללית בתוך המעבדה המחוזית הגדולה שלה בנשר, המעבדה תבצע כ-300 בדיקות מידי יום, המעבדה תעבוד 12 שעות ביממה, 5 ימים בשבוע, כולל סופי שבוע, כשהיעד בשלב זה הוא ביצוע של 300 בדיקות ביום.

26.03.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
מעבדה יחודית לקורונה במחוז

צילום דוברות כללית

 

כללית היא הראשונה להפעיל מעבדה כזו מבין כלל קופות החולים באזור

כחלק מההיערכות להתמודדות עם נגיף הקורונה, הכשירה כללית מתחם ייעודי לביצוע בדיקות לאבחון קורונה בתוך המעבדה הגדול של מחוז חיפה וגליל מערבי. ד"ר שפרה קן דרור - מנהלת המעבדה המיקרוביולוגית במעבדה המחוזית, מסרה כי הבדיקות תבוצענה ביחידה לביולוגיה המולקולרית אשר במעבדה המיקרוביולוגית.

הבדיקות, שביצוען החל כבר ביום ראשון, נערכות על ידי 3-4 עובדי מעבדה של כללית, שחלקם עסקו בבדיקות בשיטות מולקולריות ומנוסים בביצוען ואחרים עברו הכשרה מואצת בימים אלה.

המעבדה תעבוד 12 שעות ביממה, 5 ימים בשבוע, כולל סופי שבוע, כשהיעד בשלב זה הוא ביצוע של 300 בדיקות ביום. בעת העבודה במעבדה נדרש הצוות לעבוד במיגון מלא ואף עבר לשם כך הדרכה מותאמת.

ד"ר מירה ברק, מנהלת המעבדה המחוזית של כללית, מציינת כי הקמת המעבדה דרשה היערכות מיוחדת מבחינה לוגיסטית ומיקצועית והדבר נעשה בתוך ימים בודדים, במהירות רבה תודות להרתמות כל גורמי המקצוע בכללית. הוזמן גם ציוד נוסף אשר עם הגיעו מחו"ל יאפשר שדרוג המעבדה.

רן אהרון, המנהל האדמיניסטרטיבי במחוז, מסר כי בנוסף למעבדת הקורונה הוכשר במעבדה המחוזית חדר ייעודי לביצוע בדיקות רגילות - לא של קורונה- עבור חולים הנמצאים בבידוד ויש חשיבות להפריד בין הדגימות שלהם לדגימות אחרות.

 

תגובות

מומלצים