מעבדות מרכז רפואי כרמל מצטרפות למאבק בקורונה

החל מהיום מצטרפות מעבדות מרכז רפואי כרמל למעבדות הבודקות את נגיף הקורונה בישראל. כמות הבדיקות אותה יכולה לספק המעבדה כעת עומדת על כ 100 בדיקות ליום וכבר בימים הקרובים עם הגעת ציוד מעבדתי חדש שנרכש בחו"ל תוכל המעבדה  לספק עד 400 בדיקות ביום.

17.03.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
מעבדות מרכז רפואי כרמל מצטרפות למאבק בקורונה

ד"ר פנינית שקד משען במעבדה המיקרוביולוגית של כרמל, צילום אלי דדון

 

ד"ר פנינית שקד משען מנהלת המעבדה למיקרוביולוגיה קלינית במרכז הרפואי כרמל מקבוצת הכללית מעדכנת כי כמות הבדיקות אותה יכולה לספק המעבדה כעת עומדת על כ 100 בדיקות ליום וכבר בימים הקרובים עם הגעת ציוד מעבדתי חדש שנרכש בחו"ל תוכל המעבדה  לספק עד 400 בדיקות ביום.

" אני וכל צוות מעבדות כרמל מרגישים גאווה ומחויבות להירתם ולעזור במאמץ הלאומי בשעה הזאת" אומרת ד"ר שקד משען.

בדיקות הקורונה מבוצעות במעבדות כרמל בשיטת  ביולוגיה מולקולרית כאשר המכשיר המעבדה מבצע הפקה של חומצות הגרעין של הנגיף  והגברתן במכשירים ייעודיים עד למצב שניתן למדוד לאשר או לשלול את קיום הנגיף.

" כולנו מרגישים את הצורך הלאומי בהגדלת הבדיקות ובתיאום עם משרד הבריאות אנו מצטרפים למאמץ כדי לאפשר יותר בדיקות ויותר ביטחון לאזרחי ישראל ", אומרת ד"ר שקד משען.

נכון לעכשיו משרתת המעבדה המיקרוביולוגית של  כרמל את כל המטופלים והחשודים לקורונה המגיעים או מאושפזים במרכז הרפואי כרמל, ובהמשך תיבחן האפשרות בתיאום עם הנהלת משרד הבריאות לעזור בבדיקות קורונה גם למדא או לגופים נוספים.

 

 

תגובות

מומלצים