מעל 450 החלפות מסתמים בצנתור

הניסיון הרב של המחלקה הקרדיולוגית של בית החולים כרמל בהחלפות מסתמי הלב בשיטת צנתור מתקדמת, המאפשרת להחליף בחולים מתאימים את מסתם הלב הפגום במסתם חדש באמצעות צנתור בלבד ומבלי צורך לפתוח את בית החזה בניתוח גדול.

14.05.2018 מאת: פורטל הכרמל
מעל 450 החלפות מסתמים בצנתור

צילום אלי דדון

מעל 450 החלפות מסתמים בצנתור ( TAVI )  נעשו עד היום במחלקה הקרדיולוגית של בית החולים כרמל והיא נחשבת לאחת מ 5 המרכזים הגדולים והמובילים בישראל בתחום.

העבודה על החלפות מסתמים הינה אחת העבודות שהוצגו בכינוס הבינלאומי של האיגוד הקרדיולוגי שנערך בארץ. בכינוס  הציגו רופאי המחלקה הקרדיולוגית של כרמל 8 עבודות מחקר מתקדמות ורציניות שזכו להערכה והוקרה רבה ע"י באי הכנס מכל רחבי העולם, כך מעדכן מנהל המחלקה הקרדיולוגית של כרמל פרופ' משה פליגלמן.

ד"ר ברק צפריר, ד"ר איימן ג'וברן וד"ר אחמד חסאן מקרדיולוגית כרמל הציגו עבודה על טיפול ואבחון טרשת עורקים ושומני הדם. ד"ר איימן וד"ר סלימן הציגו והרחיבו על הניסיון הרב של המחלקה בכרמל בהחלפות מסתמי הלב בצנתור. שיטת הצנתור המתקדמת מאפשרת להחליף בחולים מתאימים את מסתם הלב הפגום במסתם חדש באמצעות צנתור בלבד ומבלי צורך לפתוח את בית החזה בניתוח גדול.

בכנס הציג גם מנהל יחידת האקו של כרמל פרופ' אבינועם שירן עבודה רב מרכזית על ממצאי אקו בתמונות כליליות חריפות ועל שימוש בטכנולוגיות מתקדמות לאבחון פגיעה בשריר הלב. בכנס הקרדיולוגי ה 65 של האיגוד הישראלי שנערך בתל אביב השתתפו כ 1500 חוקרים רופאים ומומחי לב מכל רחבי הארץ והעולם . 

פרופ' רונן רובינשטיין, מזכ"ל האיגוד הקרדיולוגי בישראל וקרדיולוג בכיר בכרמל התייחס ואמר כי הקרדיולוגיה בארץ היא חלק מהותי מה "סטארט אפ ניישן" בישראל . "הדברים החשובים ביותר בעולם קרדיולוגיה, קרוב לחצי מהסטארט-אפים בנושא של רפואה הם בתחום של קרדיולוגיה. בישראל אין הרבה משאבי טבע, יש לה משאב אנושי, ואם אנחנו נדאג לחינוך טוב של הרופאים הצעירים שלנו, ניתן להם הכשרה טובה בארץ ובחו"ל אז יש לחולים הישראלים, יהיה על מי לסמוך".

עוד אמר פרופ' רובינשטיין כי "בכנס אירחנו  נשיאים של האיגודים הקרדיולוגיים החשובים בעולם, מאירופה, מארה"ב, מקנדה. וזהו בעצם מפגן תמיכה, מפגן של קולגיאליות ותמיכה מכל העולם שאנחנו מקבלים. הקרדיולוגיה הישראלית היום ממונפת ומוערכת מאוד על ידי האיגודים המקצועיים בכל העולם ."במדינת ישראל הצלחנו בעשור האחרון, אנחנו מצילים יותר חיים, אנחנו מטפלים יותר טוב, והדבר הזה מיתרגם בסופו של דבר ברמת החולה עצמו"

פרופ' פליגלמן מנהל המחלקה בכרמל ציין כי רופאי קרדיולוגית כרמל  מציגים בכל שנה בכנס האיגוד ובכנסים בינלאומיים רבים וזוכים להכרה והערכה גדולה. "הייחוד שלנו בכרמל  הוא כי גם המתמחים ולא רק הרופאים הבכירים משתלבים בעבודה האקדמית ובעבודות מחקר".

כיום מערך הקרדיולוגי של כרמל מונה מעל 25 רופאים בכירים ומתמחים והיא נחשבת לאחת הגדולות והמובילות בישראל.

 

תגובות

מומלצים