מתחילים לפזר אירועים בכוח

בעקבות פרסום רשימת הישובים האדומים ע"י משרד הבריאות, החלה אכיפה משטרתית נגד התקהלויות ובעיקר ארועים כמו חתונות כדי לצמצם תחלואה בקורונה, יש לחדד שבאותם ישובים אדומים עוד לא הוחלט על סגר, יהיה צמצום תנועה בשעות ערב עד להודעה חדשה.

06.09.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון

פיזור התקהלות בגליל 2020

 

שוטרי משטרת ישראל פועלים יום יום, ערב ערב  לאכיפת תקנות החירום באשר לקיום ארועים. הפעילות כוללת שימועים לבעלי האולמות ובעלי השמחה לפני הארוע תוך מעבר על הערכות לקראת הארוע והתאמתה לתו הסגול, ובהמשך הגעה לביקורת במהלך הארוע לאחר תחילתו

מדובר על עשרות ארועים בכל יום  ארועים המבוצעים בחצרות בתים ובשטחים פתוחים אשר מציבים אתגר מורכב יותר אשר מתחיל  באיתור ארועים מסוג אשר לרוב נשען על מודיעין המתקבל בזמן אמת ומייצר מצבים מורכבים של הגעת כוחות משטרה לארוע לאחר שהוא כבר בעיצומו, דבר המקשה על אכיפת ההנחיות ופיזור הארוע שבו לוקחים חלק מאות משתתפים .

בלילה בוצע פיזור של ארוע פרטי בו 150 חוגגים בסמוך לעיר טמרה תוך התפרצות אלימה של החוגגים, שחלקם היו שיכורים, כאשר קודם לכן נשמעו גם יריות שמחה במקום.  השוטרים ביקשו מההמון להתפזר ולבסוף נאלצו לבצע את הפיזור תוך שימוש ברימוני הלם וירי באויר.

כוחות המשטרה במאמץ מתמיד על מנת לשמור על בריאות ובטחון הציבור, על האזרחים לגלות אחריות אישית ולהקפיד על ביצוע ההנחיות.

ברגע שארוע מתחיל ללא הקפדה מראש על מילוי ההנחיות עלול לגרום להדבקה המונית וסיכוי רב שלא יגיע לידי סיום מוצלח מצד המארגנים וכל ההשקעה בהכנות תרד לטמיון תוך מפח נפש לחוגגים.

 

לדברים שאמר לנו פרופ' רוני גמזו

 

 

תגובות

מומלצים