נאס"א איתרה שברים של החללית ההודית על היר

סוכנות החלל האמריקאית נאס"א איתרה שברים של החללית ההודית, שהתרסקה על אדמת הירח בחודש ספטמבר האחרון. בחודש אפריל האחרון החללית בראשית של SpaceIL והתעשייה האווירית התרסקה גם היא על הירח בשל תקלה.

05.12.2019 מאת: מגד תאבת
נאס"א איתרה שברים של החללית ההודית על היר

 

הקשר עם הנחתת של משימת הירח הבלתי מאוישת "צ'נדריאן 2" נותק זמן קצר לפני שהייתה אמורה לנחות על אדמת הירח ומאז חיפשו החוקרים מה עלה בגורלה של הנחתת. 

החללית - ששוגרה לחלל ב-22 ביולי - כללה מקפת, המסתובבת סביב הירח במרחק של כ-100 ק"מ מפניו ונחתת המכונה "ויקראם". הנחתת היתה אמורה לנחות ליד הקוטב הדרומי של הירח, באזור בו תיתכן נחיתה לאסטרונאוטים במשימות חלל בעתיד.

למעשה הודו הגיעה לירח כבר ב-2008, כשהחללית "צ'נדריאן 1" השלימה 3400 סיבובים סביב הירח ומגוון של משימות מדעיות והתרסקה כמתוכנן על אדמת הירח. 

עד כה הצליחו שלוש מדינות בלבד להנחית בהצלחה חללית על אדמת הירח - ברית המועצות, ארצות הברית וסין - שהייתה הראשונה להנחית חללית בצד הרחוק של הירח. 

בחודש אפריל האחרון ישראל הייתה קרובה להיות המדינה הרביעית שמצליחה להנחית חללית על אדמת הירח, אך למרבה הצער החללית בראשית של SpaceIL והתעשייה האווירית התרסקה בשל תקלה.

 

עוד בנושא: " הודו לקראת נחיתה על הירח "

" הודו בדרך לירח במשימה שנייה "

 

תגובות

מומלצים