נאשם שהורשע בביצוע 29 עבירות של קבלת דבר במרמה

הנאשם הורשע על פי הודאתו בביצוע 29 עבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, לפי סעיף 415 סיפא לחוק העונשין.

12.01.2019 מאת: פורטל הכרמל
נאשם שהורשע בביצוע 29 עבירות של קבלת דבר במרמה

גזר דינו של נאשם שהורשע בביצוע 29 עבירות של קבלת דבר במרמה כששכנע את קורבנותיו למסור לידיו סכומי כסף כהלוואה או לשם רכישת מוצרי חשמל.

מהחלק הכללי עולה הנאשם ניצל את כושר השכנוע שלו וגרם לאנשים שנקרו בדרכו, חלקם הנכבד נהגי מוניות, להעביר לידיו סכומי כסף בין כהלוואה ובין לשם רכישת מכשירי חשמל, כשלאחר קבלת הכסף, היה הנאשם נעלם ומותיר את המתלוננים ממתינים לשובו עד בוש.

פעמים רבות ביצע הנאשם את המעשים באמצעות שימוש חוזר בשני מצגי שווא עיקריים האחד, מצג "פשיטת הרגל", במסגרתו נהג הנאשם לבצע מספר שיחות טלפון דמה בטלפון הנייד לבני משפחתו ולעורך דין המתמחה בפשיטות רגל או במוצרים מוחרמים, וכך גרם לקורבנו להבין בכזב כי יש ביכולתו לרכוש מוצרי חשמל או מכשירי טלפון סלולארי בהנחה משמעותית.

או אז היה משוחח על כך עם קורבנו, מוסר בכזב כי אף הוא רוכש מוצרי חשמל, ובכך היה רוכש את אמונו של האחרון.

הנאשם היה מכווין את הקורבן למשרדו של עורך הדין או אל חנות החשמל, מקבל ממנו כסף מזומן עבור העסקה, טוען בכזב כי הוא בדרכו לבצע את העסקה, אך בפועל לא היה שב לקורבן ואף לא היה עונש לשיחותיו.

השני, מצג "ספר התורה", במסגרתו היה מציג לקורבן כאילו הוא מנהל מספר שיחות טלפון בנוכחותו לבני משפחתו תוך שהוא גורם לקורבן להבין בכזב, כי הוא בדרכו לאסוף ספר תורה שהוזמן לזכר אביו.

בהמשך היה משוחח על כך עם הקורבן כדי לרכוש את אמונו.

בעת הגיע הנאשם והקורבן ליעד הנסיעה, היה הנאשם מעמיד פנים כאילו חסר לו סכום כסף להשלמת רכישת ספר התורה, וגורם לקרובן למסור לו כספים עבור רכישת הספר, לכאורה, אלא שלאחר קבלת הכסף היה הנאשם עוזב את הקורבן ומנתק כל מגע עמו. הוחלט להטיל על הנאשם 48 חודשי מאסר בפועל ולהפעיל 18 חודשי מאסר על תנאי מתיק אחר, 8 בחוף ו 10 במצטבר, כך סה"כ ירצה שנאשם 58 חודשי מאסר בפועל.

כמו כן, נגזרו על הנאשם 24 חודשי מאסר על תנאי.

 

תגובות

מומלצים